ZONGULDAK HABERLERİ

Rektör Özer Taziye Mesajı Yayımladı

IHA
11.10.2015 - 15:23Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ZONGULDAK

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Ankara’da meydana gelen patlamaya ilişkin taziye mesajı yayımladı.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Ankara’da meydana gelen patlamaya ilişkin taziye mesajı yayımladı. Terör sürecinin bir an önce sona ermesini temenni eden Özer, “10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen, vatandaşlarımızın vefat ve yaralanmalarına sebebiyet veren menfur hadiseyi büyük bir teessür ile haber almış bulunmaktayım. Son dönemde ülkemizin üzerine adeta kara bulut gibi çöken ve yürek dağlayan acılara bir yenisinin eklenmesi tüm yurttaşlarımızda olduğu gibi bizim üzerimizde de tarifi imkânsız üzüntülere sebebiyet vermektedir. Ülkemizin içerisinden geçtiği bu ihanet sarmalının ve terör sürecinin bir an evvel sona ermesi en büyük temennimizdir. Elde etmek istedikleri neticelere terör enstrümanına sarılarak ulaşacaklarını düşünenler, büyük bir yanılgı içerisindedirler. Aziz milletimizin sabrı ve metaneti her türlü zorluğun üstesinden gelecek düzeydedir” dedi.
Terörist niyetlerin arka planda asıl hedefinin Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü olduğunu ifade eden Özer, “Terörist niyetlerin arka planındaki asıl hedef ülkemizin bölünmez bütünlüğü, yurttaşlarımızın kardeşlik hukukudur. Bu sürecin toplumumuzun tüm kesimlerinde uyandırdığı bilinç, yaratılmak istenen kaotik ortama zemin hazırlanmasının önündeki en büyük engel olmayı sürdürecektir. Ülkemiz üzerinde planlar yapan yurtiçinden ve dışından tüm odakların büyük bir işbirliği ile yürüttükleri insan onuruna ve yaşamına kast eden ART niyetli faaliyetler, milletimizin bu coğrafyada bin yıldır elbirliği ile oluşturduğu milli birlik anlayışı karşısında hiçbir netice alamayacaktır” dedi.
Patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Özer, taziye mesajını şöyle tamamladı:
“Ülkemizin demokratik yol ve araçlarla tesis ettiği irade üzerinde tesir etmeye, korku ve bezginlik yaratmaya dönük tüm bu çabalar büyük bir nefret olarak bu oyunun sahiplerine geri dönecektir. Yaşanan acıların en kısa sürede son bulacağına ve ülkemizin birlik içerisinde huzura ve sükuna varacağına olan inancımla bu menfur saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileklerimizi iletiyorum. Tüm milletimizin şahsında saldırıda yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Rektör Özer Taziye Mesajı Yayımladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Özer Taziye Mesajı Yayımladı haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:10
  • Yatsı
   19:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı