ZONGULDAK HABERLERİ

Rektör Özer, Multidisiplin Laboratuvarına Hayran Kaldı

IHA
19.10.2015 - 18:34Son Güncelleme :
IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesi Multidisiplin Laboratuvarı törenle açıldı.
Laboratuvarın açılışına BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, BEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, Dekan Yardımcıları, Rektör Yardımcıları, BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Varım Numanoğlu, BEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Oruç, Öğretim Üyeleri ve davetliler katıldı.
Laboratuvarın açılışında konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, “Bu yıl içerisinde Tıp Fakültesi eğitiminde birinci sınıflarda şu anda 267 kişi eğitime devam ediyor. Derslik ve pratik açısından uygulama alanı açısından laboratuvar ihtiyacımızı bu şekilde karşılamış olduk. Özellikle Tıp Fatültesi’nin temeli; temel bilimler, hücreden, dokuya, dokudan organa kadar geçen normal bir insan bedenindeki esas yapı taşlarını öğretmek açısından bizim alanlarımız yeterli gelmiyordu. Rektörümüzün katkılarıyla alt yapı projesi gerçekleşti. Tıp Fakültesi’nde büyük Multidisiplin Laboratuvarı kısa süre içerisinde kazandırılmış oldu” diye konuştu.
BEÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Oğuz Özdamar ise “Rektörümüzün desteği ile bu projeyi hayata geçirme fırsatı bulduk. Bu kapsamda 190 öğrencinin aynı anda eğitim alabileceği bir yapılanma gerçekleştirdik. İlk aşaması bitti. Şimdi bundan sonra yüz mikroskobu alınmasını kapsayan ikinci projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bu kuruma öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer de süreçte emeği geçenlere teşekkür ederek, “Tıp Fakültesi Dekanlığı, yönetime herkese teşekkür ediyorum. Hem öğrencilerimize hem de burada araştırma yapan hocalarımıza da hayırlı olur. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Tıp Fakültesi öğrencilerinin imkanları her geçen gün iyileşiyor. Daha alt yapı ile ilgili pek bir sıkıntı yok. Artık üniversitemizde öğrencilerin laboratuvarlarıyla ilgili eksikliği ile ilgili hiçbir bölüm kalmadı” şeklinde konuştu.
Kurdelenin kesilmesinin ardından Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Oğuz Özdamar, Türkiye’de üretilen ilk mikroskop ile laboratuvarın tanıtımını yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Rektör Özer, Multidisiplin Laboratuvarına Hayran Kaldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 18 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Özer, Multidisiplin Laboratuvarına Hayran Kaldı haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı