ADIYAMAN HABERLERİ

Rektör Gönüllü’den, Öğretim Üyelerine Konferans

IHA
30.09.2015 - 17:57Son Güncelleme :

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü'den üniversite öğretim üyelerine konferans

IHA

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü tarafından Rektörlük Konferans Salonu’nda Adıyaman Üniversitesi öğretim üyelerine konferans verdi.
Yeni eğitim ve öğretim yılı başlangıcı nedeniyle düzenlenen konferansa Adıyaman Üniversitesi rektör yardımcıları, fakülte dekanları, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri ile öğretim üyeleri katıldı.
Yaptığı konuşmada eğitimin yeryüzündeki en önemli ve ciddi iş olduğunu belirten Rektör Gönüllü, entelektüel bir insan ve akademisyen olarak en büyük sorumluluğun geleceğin garantisi olan ve belirli bir süreliğine, geleceği inşa etme adına emanet edilen gençleri günün gerekleri doğrultusunda en yeni bilgi ve yeterlilikle donatmak olduğunu söyledi.
Rektör Gönüllü, “Bilim insanlığa fayda verdiği ölçüde anlamlıdır. Bu bakımdan ilk dönemimde de ifade ettiğim gibi öncelikle güzel Adıyaman’ımızdan başlamak üzere ülkemiz ve insanlığın faydası için proje ve araştırmalar yapacağız. Öncelikle bulunduğumuz Adıyaman şehrine karşı sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Daha sonra ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha müreffeh bir toplum olması için de araştırmalar yapmak zorunda olduğumuzun bilincinde olacağız. Her geçen gün hızla ilerleyen dünyada ülkemizin daha saygın bir mevkide durabilmesi bakımından bu önemlidir. Bu ülkenin vatandaşı olmanın bir gerekliliğidir. Malumunuz 2016 yılı Üniversitemizin 10. kuruluş yılıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek feraseti ile ülkemize hediye ettiği Üniversitemiz 2006 yılında kurulmuştu. Bugün ülkemizin akademik camiasında adından gururla söz ettiren, akademik ve idari personeli, öğrenci sayısı, ön lisans ve lisansüstü eğitimleri ama en önemlisi akademik hayata sunduğu katkılarıyla Adıyaman Üniversitesi geleceğe dair ümitlerin adresi olmaya devam edecektir. Üniversitemizin 10. kuruluş yıl dönümünü ilmi ve kültürel etkinliklerle kutlayacağız. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
Konferansın ardından Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, üniversite rektör yardımcıları, dekan ve müdürlerin katılımı ile toplantı yaptı. Toplantıda yeni eğitim öğretim yılında yapılacak işler idari yönden değerlendirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Rektör Gönüllü’den, Öğretim Üyelerine Konferans hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 17 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Gönüllü’den, Öğretim Üyelerine Konferans haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı