ESKİŞEHİR HABERLERİ

Rektör Gönen’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 12:56Son Güncelleme :

REKTÖR GÖNEN

IHA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.
Rektör Gönen, birlik ve beraberliğe vurgu yaptığı mesajında, "Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyetin ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir. Bir neslin vatanın her karışında omuz omuza savaşarak kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıl dönümünü bugün kıvançla kutluyoruz. Bu yüzdendir ki bizim milletimiz barışın ve huzurun kıymetini çok iyi bilmektedir. Bu ülkede yaşayan herkesin en büyük arzusu; bugünlere nasıl gelindiğini her zaman hatırlayarak, genç insanlarımızın evrensel bilimin öngördüğü ilkeler doğrultusunda eğitimli, yetenekli, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi, vatanımızın sarsılmaz bütünlüğüne ve ulusumuzun birlikteliğine her zaman sahip çıkmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, mücadelemizin tüm kahramanlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin erdemine ve temel değerlerine yürekten bağlı olan milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Rektör Gönen’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Gönen’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı