ESKİŞEHİR HABERLERİ

Rektör Gönen Hedeflerini Anlattı

IHA
11.09.2015 - 14:16Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. HASAN GÖNEN

IHA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Hasan Gönen, önümüzdeki dönemde hedeflediği çalışmalardan bahsetti.
Basın mensuplarıyla bir araya gelen Prof. Dr. Hasan Gönen, 2015-2019 eğitim öğretim yılı için planlanan çalışmaları ve hedeflerini anlattı. Rektör Gönen, önceki 4 yılda başlanan ve yapımı süren çalışmaların yeni dönemde tamamlanacağını ve yenilerinin ekleneceğini belirerek, “2015-2019 yılında yapacağımız faaliyetler çerçevesinde önceli 4 yıl içinde başlamış olduğumuz alt yapı projeleri, eğitim öğretim binalarının tamamlanması, yeni laboratuarlar oluşturularak bugünkü modern cihazlarla donatılması ve Eskişehir’in ihtiyaçlarına şekil verecek şekilde bir Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin oluşturulması gayreti içinde olacağız. Eskişehir’imiz çok ciddi havacılık ve uzay, raylı sistem alt yapısına sahip. Sağlık alanında da çok ciddi bir altyapımız mevcuttu. Onu farkındalık oluşturacak şekilde tüm bölgeye, Uşak’tan Bilecik’e kadar hizmetlerimizi tamamlamak için gayret edeceğiz. Gerek robotik cerrahi, kök hücre çalışmaları, Sağlıklı Yaşlanma Merkezi’ndeki çalışmalarını daha olgun hale getirilecek. Diğer taraftan ziraat fakültemiz de bölgemizi ziraat anlamında geliştirmek adına, daha teknolojik ziraat yapmak ve özgün tohumlar üretmek, kendi imkanları ile kendisine yeter ülke olmayı desteklemek için gayret sarf edeceğiz” dedi.
ESOGÜ KENTİNİ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK
Rektör Gönen, 2023 ve 2071 hedeflerini gerçekleştirmek için de tüm çalışmayı sunacaklarını dile getirerek, şöyle devam etti:
“Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 45 yıllık bir birikim sahibi olarak Eskişehir’in her türlü sosyal, sağlık ve teknik ihtiyaçlarına cevap verecek ve bu problemleri çözecek yaklaşımları sunmayı amaçlıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız daha hızlı olacak. Geçen 4 yıllık tecrübeyi kullanarak önümüzdeki 4 yıl içinde daha fazla hizmet imkanı bulacağız. Ayrıca Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak devletimizin 2023 ve 2071 hedeflerini gerçekleştirmek için üniversitemize düşen tüm çalışmaları sunmayı gayret edeceğiz.”
Rektör Gönen ayrıca, halen yapımı devam eden Eğitim Fakültesi inşaatının yanı sıra, Fen Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Ziraat Fakültesi’ne eğitim blokları planlandığını, en geç 2 yıl içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Konservatuar, Hukuk Fakültesi gibi yeni birimlere de yeni binalar yapacaklarını kaydetti.
Prof. Dr. Hasan Gönen, konuşmasına, ESOGÜ olarak çok ciddi atılımlar yapmak istediklerini ve altyapı yatırımlarının gerçekleşeceğini de ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Rektör Gönen Hedeflerini Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Gönen Hedeflerini Anlattı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı