HATAY HABERLERİ

Rektör Dereli: İskenderun'un potansiyeli yüksek

DHA
08.04.2016 - 15:18Son Güncelleme :
DHA

 


İSKENDERUN Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İskenderun'un endüstriyel potansiyelinin yüksek olduğunu bu yüzden de çok şanslı olduklarını söyledi.
İSTE Konferans Salonu'nda düzenlenen 'İSTE'nin Geleceğini Planlama, Strateji Geliştirme ve Tanışma' çalıştayına akademisyenler katıldı. Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli üniversitenin geleceğini, geleceğin akademisyenleri ile iletişim ve koordinasyon içerisinde beraber planlamak için buluştuklarını söyledi. Dereli, "Hepiniz üniversitemiz adına başka üniversitelerde lisansüstü çalışmalar yapıyorsunuz. Bir süre sonra tekrar aramıza katılacaksınız. Yani aslında bir ailenin parçalarıyız" dedi. İskenderun'un endüstriyel potansiyelinin yüksek olduğunu bu yüzden de çok şanslı olduklarını belirten Dereli, "Aynı zamanda şirin ve güzel bir şehirde, yeni kurulmuş olan üniversitemizde buluştuk. Topluma, bölgeye, ülkeye ve insanlığa faydalı olmak istiyoruz. Üretmek istiyoruz ve dolayısıyla sizlerin de üretmesini istiyoruz. İSTE olarak Sanayi 4.0'a eklemlenen "Teknoversite" vizyonumuz kapsamında sizlerden de çalışmalarınızda bu vizyonumuza odaklanmanızı, ortak olmanızı ve katkı sunacak çalışmalar yapmanızı istiyoruz. Üniversitemizi bu çerçevede uzmanlaştırmak istiyoruz. Biz size her türlü desteği vermeye hazırız. Biz geleceğimizi istiyoruz… Geleceğimiz ise sizlersiniz. Sizlerle sürekli irtibat halinde kalarak, hocalarınızla ve danışmanlarınızla da iletişim içerisinde kalarak, sizlerin buraya en kısa sürede donanımlı ve birikimli akademisyenler olarak geri dönmenizi istiyoruz. Dikkat ederseniz çok şey istiyoruz, çünkü kısaltmamız İSTE. Lütfen geri dönerken de üniversitenize, buraya; istemeye istemeye değil, isteye isteye geliniz. Döndüğünüzde çok daha iyi bir Üniversite bulmanız için, söz veriyoruz, bizler de tıpkı sizler gibi var gücümüzle çalışacağız"diye konuştu.
Kendilerini ve akademik çalışmalarını tek-tek tanıtan genç bilim insanları; İSTE öğretim üyeleri ile karşılıklı görüş alışverişi ve istişarelerde bulundu. İSTE öğretim üyeleri ile Türkiye'nin dört bir yanında İSTE adına lisansüstü öğrenim görmekte olan genç akademisyenler hep birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)

UA(BK)(8.4.2016,FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Rektör Dereli: İskenderun'un potansiyeli yüksek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Dereli: İskenderun'un potansiyeli yüksek haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı