HATAY HABERLERİ İSKENDERUN HABERLERİ

Rektör Dereli: Bilimsever işadamları artmalı

DHA
05.04.2018 - 18:32Son Güncelleme :
DHA

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)-HATAY'da İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli Üniversite Kütüphanesi'ne yaptığı 500 kitap bağışı ve verdiği destekten dolayı bilimsever işadamı olarak nitelediği işadamı Nuri Üysen'e teşekkür ederek plaket takdim etti.
İSTE Kütüphanesinde gerçekleştirilen törende konuşan Yükseliş Koleji kurucusu Nuri Üysen İskenderun Kaymakamlığının düzenlediği kitap bağışı kampanyasın hatırlatarak “O zaman İskenderun beş bin, Altınözü’ne beş bin adet kitap vermiştik. İnşallah burada da beş bine tamamlayacağız” dedi. İskenderun için Üniversitenin öneminin altını çizen Üysen “İskenderun’un gelişmesi üniversiteye bağlı, çünkü bir sanayi şehri olma imkanı yok! Sanayinin gelişeceği alanı yok. İskenderun turizm alanı olma imkanı da çok sınırlı, sahil tamamen ikinci derece konutlarla dolmuş, otel yapma turizmi buraya taşıma imkanı da çok az. Çünkü turizmin buraya gelebilmesi için çevre illerle beraber bir program yapılması lazım, bu yüzden İskenderun’un gelişmesinin en önemli özelliği üniversite şehir olmasıyla mümkün. Bir üniversite şehri olması için her türlü özelliğe sahip” diye konuştu. İSTE Rektörü Dereli, plaket taktim ettiği Nuri Üysen gibi işadamlarına özellikle eğitime, bilime verdikleri destek ve katkıdan dolayı literatüre yeni girdirdikleri ‘Bilimsever-hayırsever’ olarak nitelediklerini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İskenderun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İskenderun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Rektör Dereli: Bilimsever işadamları artmalı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı