İSTANBUL HABERLERİ

Rektör Cevdet Erdöl’ den Hollanda'da polis köpeğinin ısırdığı Hüseyin Kurt’a ziyaret

DHA
25.03.2017 - 10:59Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL,(DHA)  Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya 'ya destek vermek için toplanan Türk vatandaşları arasında bulunan ve polisin müdahalesi sırasında polis köpeği tarafından ısırılan, Hüseyin Kurt'u Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl ve Üsküdar Belediye Başkanı Hüseyin Türkmen, Hüseyin Kurt’u hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. İstanbul Fatih Sultan Mehmet Araştırma ve Eğitim Hastanesi başhekimi Doç.Dr. Aytekin Kaymakçı’dan da sağlık durumuyla ilgili bilgi aldılar.
Hüseyin Kurt Rektör Erdöl’e yaptığı açıklamada; “Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Araştırma ve Eğitim Hastanesinde gördüğüm ilgi ve alaka beni son derece duygulandırdı. Burada insana ilgi var, sevgi, saygı var. Burada çalışanların hepsinden Allah razı olsun. İnsana güven veriyorlar. Türk hekimlerinin gözetiminde olmak muhteşem bir güven unsuru. Hollanda doktorlarının tespit edemediği bel omurgamdaki kırığı burada tespit ettiler. Türkiye kesinlikle Avrupa'dan geri değil, hatta ileride olduğunu söyleyebilirim. Bu iki günde gördüklerim bana bunu yaşattı. “ şeklinde konuştu.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl de yaptığı açıklamada, Hüseyin Kurt’un sağlık durumunun iyiye doğru gittiğini ifade ederek “Trabzon Akoluklu hemşerimi ziyaret ederek yaşadıklarını bir kez de kendisinden dinleme imkânı buldum. Hollanda yönetiminin oyunu 2-3 puan arttırabilmek uğruna Bakanlarımıza uyguladığı diplomatik nezaket ve uluslararası teamüle uymayan muameleleri ve güvenlik makamlarının barışçıl toplantı hakkını kullanan vatandaşlarımıza karşı orantısız, insanlık dışı ve aşağılayıcı saldırılarını bir kez daha kınıyorum. Bulduğu her fırsatta kadın hakları, basın özgürlüğü, demokrasi ve insan hakları gibi evrensel kavramlardan dem vuran iki yüzlü Batı’nın asıl yüzünü o gece bir kez daha görmüş olduk” ifadelerini kullandı.
(FOTOĞRAF) 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Rektör Cevdet Erdöl’ den Hollanda'da polis köpeğinin ısırdığı Hüseyin Kurt’a ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mart 2017 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Cevdet Erdöl’ den Hollanda'da polis köpeğinin ısırdığı Hüseyin Kurt’a ziyaret haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Kasım 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı