Ege Haberleri

EGE

  Rektör Bağcı, 9 madalyayla dönen sporcuları ağırladı

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  20 Temmuz 2012 - 13:37Son Güncelleme : 20 Temmuz 2012 - 13:43

  Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü Yüzme Takımı, İstanbul'da Enka Sadi Gülçelik spor tesislerinde 12-15 Temmuz tarihleri arasında yapılan, Türkiye Yüzme Yaz Şampiyonası'ndan 7 gümüş, 2 bronz madalyayla döndü. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, 9 madalyayla dönen sporculara teşekkür etti.

  Pamukkale Üniversitesi Gençlik Spor Yüzme Takımı, Türkiye Yüzme Yaz Şampiyonası'na 10 sporcuyla katıldı. Şampiyonada 7 gümüş, 2 bronz toplam 9 madalya alan Pamukkale Üniversitesi kulüp sporcuları, Denizli şimdiye kadar Türkiye Şampiyonaları'nda alınan en büyük başarıyı elde etti.
  Başarılı sporcuları makamında kabul eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, madalya alan sporculara teşekkür etti. Rektör Bağcı, üniversitenin ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapabilecek tesislere sahip olduğunu belirtip, “Spor Bilimleri ve Teknolojisi Araştırma Uygulama Merkezi bünyesinde bulunan tesislerde şuana kadar milli takımlar dışında, Fenerbahçe, Enka, Bornova, Trabzonspor, Antalya, Gamateks PAU Spor, Denizlispor ile milli sporculara antrenman ve ölçüm yapma olanağı sağlıyor. Amacımız Olimpiyat bayrağına sahip bu önemli merkezimizde, olimpiyatlara üst düzeyde sporcular çıkarmak ve yetiştirmektir” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı