« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rekortmen sporculara büyük onur

Almanya'da yapılacak olan Dünya Serbest Dalış Kupası'nda (Rhein-Man Cup), Türkiye'yi Çanakkaleli rekortmen sporcular temsil edecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
29 Ekim tarihinde yapılacak olan ve 50 ülkenden gelen sporcuların katılacağı yarışmada Türkiye'yi, Çanakkale Sualtı ve Can Kurtarma İhtisas Spor Kulübü'nün rekortmen sporcularından Devrim Cenk Ulusoy, Derya Can ile Sertan Aydın'ın temsil edeceği bildirildi.

Sporcularla birlikte Almanya'ya gidecek olan antrenör Mehmet Günaydın, bu şampiyonada Türkiye'yi temsilen sadece Çanakkaleli sporcuların çağırılmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Günaydın, geçtiğimiz mayıs ayında Ankara'da yapılan Serbet Dalış Dinamik Apnea Türkiye Şampiyonası'nda Devrim Cenk Ulusoy'un dünya rekoru, Derya Can'ın Türkiye, Sertan Aydın'ın da kendisine ait rekoru geliştirdiğini hatırlatarak, “Sporcularımız bu dereceleri alınca, Almanya'daki şampiyonaya Türkiye'den sadece biz davet edildik. Dünya Serbest Dalış Kupası, Statik Apnea, Paletli Dinamik Apnea ve Paletsiz Dinamik Apnea olmak üzere üç ayrı kategoride yapılacak. Sporcularımız Statik Apnea ve Paletli Dinamik Apnea kategorilerinde yarışacak” dedi.

Dünya Serbest Dalış Kupası'nda yarışacak sporcuların tamamının Çanakkale'den olmasının çok önemli olduğunu belirten Günaydın, sporcularının büyük hedefleri olduğunu, şampiyonadan madalya ve rekor beklediklerini kaydetti.
Günaydın, şampiyonanın federasyonun faaliyet programında yeralan bir turnuva olmadığı için tüm masrafları kendi kulüpleri tarafından karşılanacağını ifade ederek, herkesten destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz