Spor Rekortmen atlet Serap Aktaş Amerika'ya gidiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rekortmen atlet Serap Aktaş Amerika'ya gidiyor

Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'ye bayanlarda ilk kez altın madalya kazandıran milli ve rekortmen atlet Serap Aktaş, 18 Aralık Pazartesi günü ABD'ye gideceğini bildirdi. Kulüplerin yalnızca futbolu spor olarak gördüğünden yakınan milli atlet, "Maraton pahalı bir spor. Sponsor bulamadım. Yabancılar bizden kıymetli" dedi.

Atletizm Federasyonu eski başkanı Fikret Çetinkaya'nın, yabancı uyruklu sporculara sahte evlilik yaptırarak Türk Milli Takımı'nda yarıştırdığını belirten Aktaş, "Mehmet Yurdadön'ün başkan olması için bizler de uğraş verdik. Yurdadön, uzun yıllar milli formayı giymiş, sporcunun sorunlarını yakından bilen birisi. Kendisinden çok şey bekliyoruz. Özellikle yabancı uyruklu sporcular konusunda çok ciddi önlemler alması gerekir. Ülkemizde ne yazık ki yabancı sporcuların maaşları dolar ve marklarla ödeniyor. Onların ev kiraları, telefon, elektrik, su ve diğer harcamaları rahatça karşılanırken, bizim başarılarımız gözardı edildi." dedi.

"TMOK, DESTEĞİ KESTİ" Sydney Olimpiyat Oyunları'na hazırlanması için Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) kendisine ayda 1200 dolar maaş verdiğini ancak oyunların sona ermesinin ardından bu desteği kestiğini syleyen başarılı atlet, "Sporcu olarak maddi desteğe ihtiyacımız var. Çok arzu etmeme rağmen Türkiye'de sponsor bulamadım. Dünyaca ünlü ilk 40 atlet içindeyim. Amerika'da çok kapsamlı spor kompleksinin sahibi Murat Türk'ün önerisini geri çeviremedim." dedi. (AA)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle