Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Reklamlar aşağıya isimler yukarıya

Önce kola, sonra da sırta reklam alınmasına izin veren TFF, uygulamadaki aksaklıkları göz önünde bulundurarak önümüzdeki sezondan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçirecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FUTBOL Federasyonu önümüzdeki sezondan itibaren forma reklamlarına UEFA standardı getirmeye hazırlanıyor. Başka bir deyişle formaların sırtında yer alan reklamlar aşağı, futbolcu isimleri de yukarı taşınıyor. Kulüplerin talepleri doğrultusunda önce kola, sonra da sırta reklam alınmasına izin veren federasyon, uygulamadaki aksaklıkları göz önünde bulundurarak önümüzdeki sezondan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye karar verdi.

Avrupa’da yasak

Federasyon yetkilileri, “Kulüpler bu reklamlarla büyük bir ekonomik girdi elde ediyorlar. Ancak özellikle TV yayınlarında futbolcunun isminden önce, reklamlar ön plana çıkıyor. UEFA da uygulamada (UEFA’nın Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi organizasyonlarında sırta reklam almak yasak) buna izin vermiyor. Bizler de kulüplerle konuşup, sözleşmesi devam edenlere, sözleşme sonuna kadar süre vermeyi ve bu reklamların alta, isimlerin ise üste alınmasını isteyeceğiz.
Kısacası onları mağdur etmeden bir ara uygulamaya geçeceğiz. Yeni sözleşme imzalayacak kulüplerin de bundan böyle bu uygulamaya göre hareket etmelerini isteyeceğiz” diyorlar.

Sırttaki forma reklamından ne kazanıyorlar?

KULÜP SÜRE KAZANÇ

F.Bahçe 4 21.5 milyon Euro
G.Saray 4 19.4 milyon Euro
Trabzonspor 1 2.5 milyon Euro
Bursaspor 1 2 milyon Euro
Kasımpaşa 1 150 bin TL


Bunları da Beğenebilirsiniz