Ege Haberleri

EGE

  Reklam sektörü mercek altında

  Hürriyet Haber
  06 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mayıs 2011 - 21:01

  ‘Marka olmak hayalinse KOPBİ gel’ sloganı ile bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Pazarlama İletişimi Kongresi, sektörün önemli isimlerini ağırladı.

  ANADOLU reklamcılığının ‘Marka olmak hayalinse KOPBİ gel’ sloganı ile masaya yatırıldığı Ulusal Pazarlama İletişimi Kongresi’nde, sektörün önemli isimleri biraraya geldi. Bu yıl ikincisi düzenlenen kongrede ‘Anadolu’da reklamcılık 2011- 2015 vizyonu’, ‘Reklam ajanslarında işletme bilinci’, ‘Yaratıcılık ve mecra kullanımı’ ve ‘Yeni bin yılın reklam mecraları’ konuları kapsamlı olarak ele alındı. Anadolu’da yapılan reklamcılığın sorgulandığı ilk oturumda İzmir, Ankara, Konya, Antalya, Adana, Kayseri, Gaziantep ve Bursa’daki ajanslar deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Anadolu’da reklamcılığın geliştiğinin müjdelendiği toplantıda, üniversite öğrencilerine, ‘kendinizi şimdiden geliştirin’ önerisinde bulunuldu.

  MECRA KULLANIMI

  Yaratıcılık ve mecra kullanımı konulu oturumda Hürriyet Gazetesi Pazarlama İletişimi Koordinatörü Gürül Öğüt, ‘KIRMIZI reklam yaratıcılığının gücü’ konusunu ele alırken, Ströer CEO’SU Murat İlbak ‘Yerel Kuvvet: Açık hava’, Milliyet Gazetesi Cannes Lions İletişim Koordinatörü Teoman Tuğsuz ise ‘Milliyet- Cannes Reklam Festivali’ konusunu anlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı