Reklam hareketlendi reklamcı ‘krizden çıkış’ı kutladı

Hürriyet Haber
14 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ağustos 2009 - 09:34

ULUSLARARASI Reklamcılar Derneği (IAA) Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Atasoy, geçen aylarda reklam yatırımlarında bir hareketlenme olduğunu belirterek, “Önümüzdeki günlerde bu konuda mutlaka gelişmeler olacağını düşünüyorum” dedi. IAA Türkiye Genç Profesyoneller Grubu’nca bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ve “ekonomik krizden çıkış”ın kutlandığı geleneksel yaz partisi, Kuruçeşme Suada Club’da, reklamcı, televizyoncu, gazeteci, halka ilişkiler ve pazarlama  yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.
2 yıl daha gerekli
Kriz yılı olmasına rağmen organizasyonu bu yıl da gerçekleştirdiklerini dile getiren Atasoy, krizde en önemli şeylerden birinin de moral olduğunu anlattı. Birtakım sayısal verilerin, ekonomide pozitif gelişmelere işaret ettiğini belirten Atasoy, “Geçtiğimiz aylarda, ilkbahar sonu, yaz başı reklam yatırımlarında bir hareketlenme olmuştu. Ertelenmiş reklam yatırımları devreye sokulmaya başlanmıştı. Önümüzdeki günlerde bu konuda mutlaka gelişmeler olacağını düşünüyorum” diye konuştu. Atasoy, reklam yatırımlarında 2008’deki rakamların yakalanabilmesi için 2 yıl daha geçmesi gerekeceğini bildirdi.
Yaz partisi geleneksel oldu
IAA Yönetim Kurulu üyesi Faruk Atasoy, merkezi New York’ta bulunan IAA’nın, pazarlama iletişimi alanındaki tüm tarafları çatısı altında barındıran küresel bir pazarlama-iletişim derneği olduğunu söyledi. Derneğe, reklam verenler, medya, halka ilişkiler gibi reklam sektörünün bütün alanlarından kişilerin üye olduğunu ifade eden Atasoy, “yaz partisi” adını verdikleri organizasyonun da her yıl gerçekleştirildiğini, etkinliğin amacının, pazarlama iletişimi alanında birlikte çalışan, iş üreten insanları bir araya getirmek olduğunu kaydetti.

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı