Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rekabetleri sadece sahada değil

Manchester şehrinin iki önemli takımı United ve City, şampiyonluk yarışıyla olduğu kadar transfer harcamalarıyla da rekabette sınır tanımıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Her iki kulübün de sahiplerinin el değiştirmesiyle astronomik rakamlar havada uçuşmaya başlarken, sportif başarı için harcanan rakamlarsa dudak uçuklattı. United’ı satın alan Amerikalı Glazer ailesi ve City’i satın alan Şeyh Mansour bin Zayed Al Nahyan’ın transfer için harcadığı paranın yaklaşık 400 milyon Pound olduğu tespit edildi.

Manchester United bu süreçte 14 futbolcu satın alırken 8 oyuncusuyla da yollarını ayırdı. Kırmızı Şeytanların transfer harcamalarında yükünü hafifleten isim ise 80 milyon Pound karşılığında Real Madrid’e sattıkları Cristiano Ronaldo oldu.

Manchester City ise Şeyh Mansour ile birlikte tam anlamıyla revizyona gitti. Takımın başına Roberto Mancini’yi getiren İngiliz temsilcisi 25 futbolcu satın alarak adeta sil baştan bir ekip yarattı. Bu süreçte 402 milyon Pound transfer harcaması yapan kulüp yollarını ayırdığı futbolculardan 55 milyon Pound kazanarak yükünü az da olsa hafifletmeyi başardı.

Manchester United gelir ve gider dengelerine bakıldığında 53 milyon Pound, City ise 347 milyon Pound harcayarak şehrin iki önemli takımı hiç bitmeyecek ezeli rekabette ulaşılması güç bir rekora daha imza atmış oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz