Rekabet’ten Star TV satışına onay

Yelda ATAÇ
26.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme: 25.10.2005 - 20:24

Rekabet Kurulu, Star TV’nin Doğan Grubu’na ait Işıl TV’ye satışına onay verdi. Kurul, dün yaptığı toplantıda devir sonrası rekabete aykırı bir durum ortaya çıkmadığı gerekçesiyle onay kararı aldı. Karar, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) da gönderildi. Geçen hafta ek gündemine aldığı Star TV satışını, yoğunluk nedeniyle görüşemeyen Rekabet Kurulu dün devri masaya yatırdı.

Yerel, bölgesel ya da ulusal pazar payı yüzde 25’in üzeri veya cirosu 25 milyon YTL’nin üzerinde olan şirketlerin tarafı olduğu devirlerin incelenmesi tebliği çerçevesinde satış değerlendirildi.

SIRA RTÜK’TE:

Kurul, devrin rekabet açısından sakınca doğurmayacağı sonucuna vararak onay kararı aldı ve bunu dün itibariyle TMSF’ye gönderdi. Bundan sonraki süreçte, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun görüşü alınacak. RTÜK, konuyu ele almak için Rekabet’in kararını bekliyordu. Uzan Grubu operasyonu çerçevesinde TMSF’nin el koyduğu Star TV’nin satış ihalesinde en yüksek teklifi 306.5 milyon dolar ile Doğan Grubu’na ait Işıl TV vermişti.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı