« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rekabet aynı tribünde de olur

Lig (B) 5. Grup takımlarından Şanlıurfaspor ile Siirtspor'un taraftar dernekleri, örnek bir karar aldı. İki takım arasında hafta sonu yapılacak maçta taraftarlar aynı tribinü paylaşacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdullah Tuğbay, Siirtspor'un sahasının bakımda olması nedeniyle Batman'da yapılacak müsabakada, iki takımın taraftarlarının bir ilki gerçekleştirmek istediğini belirtti.

Siirtspor'un taraftarlar derneğinden yetkililerle görüştüklerini ve bu çerçevede karşılaşmaya Şanlıurfa'dan götürecekleri 30 kişilik taraftar kafilesini, rakip takımın seyircileriyle aynı bölümde oturtmaya karar verdiklerini belirten Tuğbay, bu davranışın diğer kulüplere örnek olmasını temenni ettiklerini kaydetti.

Rakip takım taraftarlarının aynı tribünü paylaşmasının herhangi bir taşkınlığa neden olacağını sanmadığını ifade eden Tuğbay, "Anadolu Taraftarlar Birliği üyesi olan Şanlıurfaspor, Adıyamanspor, Kahramanmaraşspor, Siirtspor ve Batman Petrolspor taraftarlar dernekleri olarak 2 yıldan beri bu yönde çalışmalar yapıyorduk. Amacımız rakip takım taraftarlarının aynı mekanda ve dostça maç izleyebileceklerini kanıtlamaktı. Bunun için Şanlıurfaspor ile Siirtspor takımları arasında hafta sonu yapılacak müsabakada, taraftarların aynı tribinü paylaşması yönünde karar aldık. Taraftar sayısı az olabilir ama bu bir başlangıç. Kazanan kim olursa olsun hep bir ağızdan Şanlıurfa ve Siirtspor lehine tezahuratta bulunacağız." diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz