« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Reina'dan anlamlı destek

İstanbul'un eğlence yerlerinden Reina'nın bünyesinde yer alan restoranların 14 Ağustos gecesi elde edecekleri gelir, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfına (TESYEV) bağışlanacak.

Büşra BOZOK
SON GÜNCELLEME

 

Etkinliğin tanıtımı amacıyla Reina'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Beşiktaş Belediyesi Başkanvekili Kemal Çiloğlu, böyle bir çalışmanın içinde olmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, engellilere daha iyi bir yaşam sunabilmek ve toplumsal yaşama katılmalarını sağlayabilmek için gayret gösterdiklerini ifade etti. Çiloğlu, Beşiktaş'ta son dönemlerdeki yol ve kaldırım düzenlemelerinin engelli vatandaşlar düşünülerek yapıldığını anlattı. TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer de Türkiye'de yaklaşık 8.5 milyon engelliye "din, dil, ırk, türbanlı, türbansız, senden, benden ayrımı yapmadan" yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.

Reinadan anlamlı destek

Engelsiz bir insan olarak bu tür faaliyetlerin içinde neden bulunduğunun sık sık sorulduğunu dile getiren Kocaömer, "Uzun yıllar bedensel engelli bir kardeşle yaşadım. Yürüyemedi ama evin yöneticisi oydu. Ben de hayatımı bu insanlara vakfettim" diye konuştu. Bu etkinliğin ilkinin geçen yıl yapıldığını anımsatan Kocaömer, etkinliğin, Reina'nın son dönemlerde yaşadığı talihsizlikler ve eğlence yerlerinin önlem alınmasına bile fırsat vermeden kapatılmasına kadar varan davranışlar nedeniyle bu yıl gerçekleştirilemeyeceğini düşündüklerini anlattı. Kocaömer, Reina yetkililerinin engelli insanlara yardım etmeye devam edeceklerini ve ne olursa olsun etkinliğin gerçekleştirileceğini söylediklerini dile getirdi.

Reinadan anlamlı destek

VALİYİ DE DAVET ETTİK

Kocaömer, geceye İstanbul Valisi Muammer Güler'i de davet ettiklerini belirterek, "Sanıyorum gelmez, ama keşke gelse de bu tesislerin bu topluma nasıl faydalı yerler olduğunu gözleriyle görse" diye konuştu. Erman Toroğlu'nun katıldığı bir programda gaziler için "Bunlar yarı ölü" ibaresi kullandığını ifade eden Kocaömer, "Toroğlu'nu bu açıklamaları nedeniyle kınıyorum" dedi. Reina'nın işletmecisi Ali Ünal da bu etkinliğin her yıl yapılacağını belirterek, "Reina'yı doldurmak hiç bu kadar keyifli olmuyor" dedi. TESYEV Başkanı Kocaömer, yardım etkinliğine katkıda bulunanlara birer teşekkür plaketi sundu


Bunları da Beğenebilirsiniz