Astroloji Haberleri

ASTROLOJİ

  Reiki Nedir?

  14 Ekim 2010 - 10:01Son Güncelleme : 14 Ocak 2010 - 10:13

  Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir.

  Kanji Japonca’sı olan iki kelimeden oluşur. Rei: her yerde var olan – Ki: ruhsal yaşam enerjisi demektir. Tam sözlük anlamı olarak çevirdiğimizde “her yerde varolan ruhsal yaşam enerjisi” demektir.    

  Reiki üstatlarından bayan Takata “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak tercüme etmiştir. Çoğunluğun kabul ettiği tanım budur.                                   
   
  Reiki, doğası gereği ruhsal bir çalışma olmasına rağmen, hiçbir dine ya da inanca bağlı değildir. Uygulaması çok güçlü olan ruhsal bir deneyimdir. Aynı zamanda, uygulayıcılarda psişik duyuları güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar.     
   
  Reiki’yi öğrenmek kişinin entelektüel kapasitesine bağlı değildir. Öğretmenden öğrenciye inisiyasyon denilen bir yöntemle kolaylıkla aktarılır. Uzun süren uygulamalar ya da değişik ruh halleri gerektirmez. Reiki, kişinin yeteneklerine dayanmayan, şifanın saf halidir. Bu nedenle herkes kolaylıkla öğrenebilir. Uygulama bir kere öğrenildikten sonra ömür boyu kullanılabilir. Hem kendinize hem başkalarına kullanılabilir olması avantajlarından biridir.
   
  Alternatif Tıp bilgileri içinde anılmasına rağmen alternatif bir tıp yöntemi değildir. Tıbbi müdahalelerin yerine geçmez. Yardımcı bir yöntemdir. Tedavilerdeki yan tesirleri azaltarak sonuçların olumlu gelişmesine katkıda bulunur. Ağrı ve stresi azaltarak pozitif bir forma girmenizi sağlar. Hiçbir zaman zarar vermez. Uygulanan insanın ihtiyaçlarına göre yarar sağlar.

  REİKİ EĞİTİMİ            
   
  Reiki eğitimi öncelikle bu eğitimden geçmiş olan öğretmenler tarafından verilir. Eğitimler üç aşamalıdır.                       
   
  1. aşamasında kendinize ve bir başkasına uygulamayı öğrenirsiniz. Reiki’nin detaylı tarihçesi, uygulamanın nasıl yapılacağı, standart el pozisyonları gibi bilgiler bu aşamada verilir.
   
  2. aşamasında daha derin mental çalışmalar yapabilir ve enerjiyi uzağa aktarabilirsiniz. Burada Reiki’nin sembolleri vardır. Bu sembollerle nasıl çalışılacağı öğretilir. Bu aşama, 1. aşamadan üç ay sonra verilir.
   
  3. aşama öğretmenlik aşamasıdır. Bu aşama uzun süren bir aşamadır. Reiki öğretmeni olabilmek için gereken koşullara uyulması gerekir. Ortalama 1-2 yıl süren bir çalışma gerektirir.
   
   
  Eğitime katılmak için uzun süren meditasyon vs. gibi teknikler uygulamış olmanız ya da özel yeteneklere sahip olmanız gerekmez.
   
  Öğretmenden öğrenciye inisiyasyon adı verilen bir teknikle bu enerjinin aktarımı yapılır ve belli bazı kanalların açılmasıyla başlatılır.
   
  Bir kez bu aktarım yapıldıktan sonra ömrünüzün geri kalan kısmında bu enerjiyi kullanabilirsiniz.
      

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 7 Yorum }
  • Ömer Faruk DAL 30.3.2013 23:56:33
   Psikolojik bir şey gailba. Bende bu konu da eğitilmeyi düşünüyorum...
  • aylan çelen 24.8.2010 23:59:29
   reiki 2. aşamadayım ve farklılıklar cok belirgin bende, ailemde, etrafımdaki insanlara bile farkına varmadan bulaştırıyorum :))mutluyum :)) tavsiye ederim...
  • NEVIN NAYIR 2.2.2010 12:50:45
   Ben Avustralya lı bir hocadan aldım..Zaman zaman Istanbul a gelir..Taksim de bir mekanda da aktivasyon gerceklestirir..<br>Cok kötü günler yaşadıgım bir dönemde başladım ve cok faydasını gördüm..
  • gülşen aykol 27.1.2010 12:24:37
   BEN DE REİKİ İLE İLGİLENİYORUM AMA ANADOLU YAKASINDA BU İŞİ ÖĞRETENLER VARMI ACABA.
  • atalay aslan 19.6.2009 10:48:03
   ilgi alanıma giriyor, öğrenebileceğim kişilere nasıl ulaşabilirim?<br>
  • Serap Altın 19.6.2009 00:11:49
   :) ŞANSLIYIM Kİ İYİ BİR ÖĞRETMENDEN ÖĞRENDİM!...
   
  Haberlerkarar15 Temmuz 2016 Darbe GirişimiAtatürk HavalimanıTrabzonsporGerasdorfmacaristansahil güvenlik