İSTANBUL HABERLERİ

REIDIN: Gayrimenkul fiyatlarında artış beklentisi yüksek

DHA
28.04.2017 - 16:25Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 28 Nisan (DHA) - Türkiye İş Bankası desteği ile hazırlanan "REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi" ve "REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi" ikinci çeyrek sonuçlarına göre, gayrimenkul fiyatlarında artış beklentisi yükseldi.

Gayrimenkul sektörü ile ilgili güncel verilerle derinlikli analitik bilgiler sunan REIDIN’in, Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven ve Fiyat Beklenti Endeksi 2017 2. Çeyrek Dönem sonuçlarını değerlendiren REIDIN Türkiye Ülke Müdürü Kerim Bertrand, "Güven Endeksi değeri, geçen yılın çeyrek dönemine göre yüzde 79 artışla 112.5 olarak ölçüldü" dedi ve ekledi:

"Benzer şekilde Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksinde de geçen çeyrek döneme göre yüzde 55 artış gerçekleşti. Bu durum, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat yükseliş beklentisini artırdı. Bu artış, aynı zamanda, gelecek üç aylık dönemde gayrimenkul piyasalarının daha iyi olacağı yönünde beklentisi olan sektör temsilcilerinin sayısının bir önceki çeyrek döneme göre arttığını da gösteriyor."

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi değeri, 2017 yılı 2. çeyrek döneminde, geçen çeyrek döneme göre yüzde 79 artışla "kısmen iyimser"e karşılık gelen 112.5 olarak ölçüldü. REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi değeri ise, 2017 yılı 2. çeyrek döneminde, geçen çeyrek döneme göre yüzde 55 artışla 106.5 olarak ölçüldü.

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Gü̈ven Endeksi 2017 yılı 2. çeyrek döneminde, geçen çeyrek dö̈nemine göre;
- bankalar ve finansal kurumlar için yüzde 47 artışla "kısmen kötümser"e karşılık gelen 86.4,
- gayrimenkul danışmanları için yüzde 72 artış̧la "iyimser"e karşılık gelen 133.5,
- gayrimenkul değerleme uzmanları için yüzde 77 artış̧la "kısmen kötümser"e karşılık gelen 88.8
- gayrimenkul geliştiricileri için yüzde 99 artış̧la "iyimser"e karşılık gelen 135.7  olarak ölçüldü.

(Fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden REIDIN: Gayrimenkul fiyatlarında artış beklentisi yüksek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça REIDIN: Gayrimenkul fiyatlarında artış beklentisi yüksek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı