Gündem Haberleri

  Rehinenin kurtulduğu an: Gözyaşlarına boğuldu

  İHA
  12.04.2016 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Almanya’ya kaçan ağabeyinin alacaklıları tarafından kaçırılan Suriyeli, polis ekiplerinin nefes kesen operasyonu sayesinde kurtarıldı.

  Kameralara yansıyan operasyonda, polisi karşısında gören Suriyeli M.İ kurtulduğunu anlayınca gözyaşlarına boğuldu. İddiaya göre, Suriye vatandaşı olan M.İ  ağabeyinden 141 bin TL alacağı olan kişiler tarafından kaçırıldı. Yaklaşık 10 gün boyunca Arnavutköy’de bir depoda tutulan M.İ burada zanlılar tarafından çeşitli işkencelere maruz kaldı.

  Rehinenin kurtulduğu an: Gözyaşlarına boğuldu

  Şahıslar, talihsiz adamın ellerini, ayaklarını koli bandıyla bantladıktan sonra plastik kelepçeyle kelepçeledi.  M.i’nin yakınlarının durumu polis ekiplerine haber vermesi üzerine takibe başlayan ekipler M.İ’nin Arnavutköy'de bir depoda  tutulduğu bilgisine ulaştı. Hazırlıkları tamamlayan polis depoya operasyon düzenledi. Kapıyı kırarak içeri giren polis ekipleri polis ekipleri M.İ’yi elleri ayakları bağlı bir şekilde buldu. Polis ekiplerini karşısında gören M.İ. ilk önce korksa da daha sonra yanına gelen kişilerin polis olduğunu anlayınca gözyaşlarını tutamadı. Yaşanan bu anlar ise an be an kaydedildi. Görüntülerde polis ekipleri deponun kapısını kırarak içeriye giriyor ve şahısın bulunduğu yeri buluyor. Elleri ayakları bağlı olan M.İ’yi polis olduklarına tercüman aracılığıyla ikna eden ekipler M.İ'nin  elleri ve ayaklarını çözüyor.

  Yaşadığı ilk şoku atlatan talihsiz adam, daha sonra mutluluktan ağlayarak polislere  sarılıyor. Daha sonra Suriyeli şahıs ambulansla hastaneye götürülüyor. Öte yandan polis şahsı kaçıran zanlıları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Rehinenin kurtulduğu an: Gözyaşlarına boğuldu

   

  Etiketler: rehine , istanbul
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı