Dünya Haberleri

DÜNYA

  Rehinelerden biri daha öldürüldü

  A.A.
  31 Temmuz 2007 - 00:15Son Güncelleme : 31 Temmuz 2007 - 17:22

  Afganistan'daki Taliban hareketi, elindeki 22 Güney Koreli rehineden birini vurarak öldürdüğünü açıkladı.

  Taliban sözcülerinden Yusuf Ahmedi, AFP muhabirine telefonla yaptığı açıklamada, "Afgan hükümetine ültimatom verdik, ama kaale almadılar" dedi. Sözcü, rehinelerden Sung Sin'i bu akşam tüfekle vurarak öldürdüklerini ve cesedi Karabağ bölgesinde bir yere attıklarını anlattı.

  Öldürülen Güney Koreli rehinenin cesedi gece geç  saatlerde başkent Kabil'in 140 km güneyindeki Gazne'nin Andar bölgesinde  bulundu.

  Taliban, Kabil hükümetine, esir takası için dün akşam yerel saatle 16.00'ya kadar süre vermişti. Taliban, 12 gün önce 23 Koreliyi kaçırmıştı. Rehinelerden birinin de geçen hafta öldürüldüğü söylenmişti.

  EL CEZİRE REHİNELERİN GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI

  El Cezire televizyonu, Afganistan'da Taliban tarafından rehin tutulan Güney Korelilerin görüntülerini yayınladı.TV kanalının, Afganistan'da elde ettiğini bildirdiği video kasette yer alan görüntülerde, kadın rehinelerin başörtülü oldukları, arka planda militanların durdukları görülüyor.

  İKT'DEN REHİNELERİ BIRAKIN ÇAĞRISI

  İslam Konferansı Teşkilatı (İKT), Afganistan'da Taliban hareketinin elinde bulunan Güney Koreli rehinelerden birinin daha öldürülmesinden büyük üzüntü duyduklarını bildirerek, diğer rehinelerin acil olarak serbest bırakılması çağrısında bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı