Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rehineler hamburger istedi

  Hürriyet Haber
  09 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 09 Mayıs 2000 - 00:01

  Filipinler krizi

  FİLİPİNLER'de İslamcı gerillalar tarafından alı konulan 21 rehine, Associated Press muhabirleri ajansıyla yakınlarına mektup yollayıp, istekte bulundular. Askeri operasyonlar derhal durdurulmasını talep eden rehineler, yağmurdan korunmak için kanvas, iç çamaşırı, gözlük ve McDonalds'tan hamburger istediler.

  Gerillalar, geçtiğimiz günlerde iki AP muhabirine Jolo Adası'nda alıkonulan rehinelerle görüşmelerine izin verdiler. Filipinli iki rehine, Cumhurbaşkanı Joseph Estrada'ya hitaben kaleme aldıkları mektupta ‘‘Lütfen bizi sağ olarak ölmeden kurtarın’’ diye yazdılar.

  Mektuplarını gerillalar anlayabilsin diye İngilizce ya da Filipin diliyle yazmalarına izin verilen rehinelerden Fransız Sonia Wendling ve Stephane Loisy, ‘‘Tıpkı hayvanlar gibi ağaçların altında çamurun içinde yaşıyoruz’’ dediler.

  Malezya'daki turizm cenneti Sıpadan Adası'ndan iki hafta önce kaçırılan 21 rehine arasında yer alan Alman turistin durumunun iyi olmadığı açıklandı. Filipinler Cumhurbaşkanı Estrada, Ebu Sayyaf gerillalarından turistlere kesinlikle zarar vermemelerini istedi. Bu arada Ebu Sayyaf gerillaları, 3 ay önce kaçırdıkları bir Filipinli rehineyi serbest bıraktı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı