Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rehin değil misafirler

  Mustafa ULUSOY/OSMANCIK(Çorum), (DHA)
  31.01.2011 - 22:01 | Son Güncelleme:

  Çorum’un Osmancık İlçe Hastanesi’nde tedavileri tamamlanan iki hasta, yakınlarının kendilerine sahip çıkmaması üzerine ortada kaldı. İki hastaya hastane personeli sahip çıktı.

  Osmancık Devlet Hastanesi’ne ocak ayının 28’inde gelen ve zaturre teşhisi konulan 80 yaşındaki Eyüp Danacı ile gözündeki şikayetten dolayı 20 Ocak’ta hastaneye gelen 93 yaşındaki Ali Yaylacı, tedavileri tamamlandıktan sonra taburcu edildi. Ancak hiç bir yakını hastaneye gelerek iki yaşlı adamı almadı. Bunun üzerine Danacı ve Yaylacı, hastanede kalmaya devam etti. Devlet Hastanesi Başhekimi Üroloji Uzmanı Opr.Dr. Yüksel Yücel, "Hastalarımızın tedavisi 2 gün önce bitti ve biz kendilerini taburcu ettik. İkisi de yalnız yaşadıklarını söyledi. Yakınları da gelip almadı. Bizde kendilerini hazırladığımız odada misafir ediyoruz" dedi.

  İlçeye bağlı Tepeyolu köyünde eşinden ayrı olarak yaşayan 1 çocuk babası Eyüp Danacı, "Benim kimsem yok. Bir oğlum var. O da bekar. Eşimden ayrı yaşıyorum" diye konuştu.

  5 çocuk sahibi olan Ali Yaylacı ise, Kargı ilçesi Halılar köyünde yalnız yaşadığını belirterek, "Çocuklarımın hiç birisi bana sahip çıkmadı. Kaç gündür hastaneyim. Gelip bakan bile olmadı. Doktorlar bize sahip çıkmasaydı, ortada kalacaktık" dedi. İlçe Belediyesi’nin de iki yaşlı adama giyecek yardımında bulunduğu belirtildi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı