GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Rehber öğretmenlere oryantasyon eğitimi veriliyor

AA / Osman Yetim
25.02.2016 - 12:13Son Güncelleme :
AA / Osman Yetim

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane'de rehber öğretmenlere oryantasyon eğitimi veriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından planlanan ve Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 yaş) Oryantasyon Kursu", Mareşal Çakmak Anadolu Öğretmen Lisesi'nde verilmeye başlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, 24 öğretmene, formatör öğretmen Sinem Metintaş ve Ümmehan Pekbüyük tarafından eğitim verildiğini belirtti.

Şahinkaya, eğitimin, beşikten mezara kadar devam eden bir ihtiyaç olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Günümüz dünyasında bilginin en büyük silah olduğunu biliyoruz. Bilginin edinilmesi kadar kullanılmasının da önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü kullanılan bilgi yaşam kalitesini artıran önemli bir unsurdur. Öğrenme faaliyetleri, hiçbir sınır tanımaksızın doğuştan ölüme kadar ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Aile eğitimlerimiz, öğretmenlerimizin kişisel gelişimlerine önemli katkı sunacaktır. Eğitim alan öğretmenlerimizin, bu eğitimler neticesinde elde ettikleri kazanımlarını suda hareket eden dalgalar gibi etraflarına yayacaklarına inanıyoruz."

Şahinkaya, eğitimin 27 Şubat'ta sona ereceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Rehber öğretmenlere oryantasyon eğitimi veriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rehber öğretmenlere oryantasyon eğitimi veriliyor haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

Sayfa Başı