ÇANAKKALE HABERLERİ

Rehber Öğretmenlere Aile Eğitimi Kursu Başladı

IHA
06.10.2015 - 13:36Son Güncelleme :

REHBER ÖĞRETMENLERE YÖNELİK AİLE EĞİTİMİ KURSU BAŞLADI

IHA

2015 Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Çanakkale’de görevli rehber öğretmenlere yönelik olarak planlanan ‘Aile Eğitimi (0-18 Yaş) Oryantasyon Eğitimi Kursu’ açılış töreni yapıldı.
Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen törene İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Şube Müdürleri Mustafa Bünyamin Uruç ve Önder Yılmaz, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Kemal Balıklı, eğitime katılacak rehber öğretmenler ve eğitim görevlileri katıldı. Açılışı yapılan kurslar, 05-09 Ekim 2015 tarihlerinde Merkez İlçe’de 74 rehber öğretmenin, 12-16 Ekim 2015 tarihleri arasında Çan’da 30 rehber öğretmenin katılımıyla yapılacak. Açılış töreninde kurs hakkında bilgilendirme yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda görevli öğretmen Özcan Gündoğan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün afişindeki ‘Bir Çocuk Değişir, Çanakkale Değişir, Türkiye Değişir’ sloganına dikkat çekerek, “Gerçekten de bir çocuk değişir, her şey değişir. Hem çocuğun refahı, hem de ailenin refahı anlamında, hangi sorunla boğuşuyor olursak olalım bunu aşmak için en etkili yol aile eğitiminden geçiyor. O nedenle hepimizin varlığı ve çabası son derece önemli. Yani önemli bir işin parçasıyız” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, konuşmasında, “Bir çocuğun eğitiminde istenilen sonucun alınabilmesi, ancak aile ile eğitim kurumunun sıkı ve samimi işbirliği ile gerçekleşebilir. Çocuklarımızın, kendi kendilerine yetebilen, girişken, sorumluluk sahibi, sorgulayan, hakkını arayan, liderlik vasıflarına sahip, kendisi ve çevresiyle barışık, özgüvenli yetişmeleri kurum olarak bizlerin temel felsefesi olduğu gibi, inanıyoruz ki anne babaların da önceliği ve hedefidir. Bununla birlikte yapılan incelemeler ve bilimsel tespitler de göstermiştir ki çocuğun sağlıklı gelişim göstermesinde, aile içi ilişkilerin uygunluğu, iletişimin gücü, ortamın sevgi ve güven temelli olması, ebeveyn tutumlarının niteliği belirleyici nitelikte olmaktadır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı iyi yetiştirmek istiyorsak anne ve babalarımızı da en iyi şekilde eğitmek zorundayız. Çocukların ilk öğretmenleri kuşkusuz anne ve babalarıdır. Eğitim ailede başlar, hayat boyu devam eder. Bu nedenle Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde anne ve babaların, ana-babalık becerilerinin geliştirilmesi ve aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin var olan potansiyelini kullanmasını sağlamak amacıyla 0-18 Yaş Aile Eğitimi Kursları açılıyor. Sizler de Aile Eğitimi Oryantasyon Eğitim Kursunda, anne babalarla çocuklar arasındaki ilişkiler ve iletişim konusunda bir takım bilgilerinizi güncelleyerek, karşılıklı fikir alışverişinde bulunacaksınız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Rehber Öğretmenlere Aile Eğitimi Kursu Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rehber Öğretmenlere Aile Eğitimi Kursu Başladı haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:34
 • Öğle
  13:32
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:18
 • Yatsı
  20:35
Sayfa Başı