« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rehavet

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Sezonun ilk kupa mücadelesi olan Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Efes Pilsen ile Ülker'in çekişme dolu maçı ne yazık ki, iki takımın kalitesine ve kadrosuna yakışır düzeyde değildi. Efes'in amacı iyi geri koşup, Ülker'in o coşturan temposunu önlemekti. Bu düşüncelerini de maç boyunca iyi uyguladılar. İçeriden daha fazla etkili olmayı planlayan Ülker ise Alihodziç'in aksaması sonucunda özellikle ikinci yarıda bu düşüncesini bir türlü gerçekleştiremedi. Tam bir taktik savaşı şeklindeki mücadelede Efes'e maçı kazandıran oyuncu ise genç yıldız Hidayet Türkoğlu'ydu. Peşpeşe attığı üçlüklerle Ülker'in tüm direncini kıran Hidayet, sezonun ilk kupasını takımına getirenlerin başında yer alırken, Efes'in en büyük sorunu yine ribaund olarak gözüktü. Efes sadece 18 ribaund alırken, 27 ribaund yapan Ülker, Anderson'un gereksiz zorlamalar sonucu kaybettiği topların faturasını ödedi.

Henüz sezon başı. İki takım da tam anlamıyla hazır değil. Bunlar tamam, ama yine de böylesine anlamlı bir kupada daha iyi basketbol izlemek isterdik. Çekişmesi bol, ama kalitesi düşük bir maç sonunda Efes sezona kupayla merhaba derken, Ülker de son 5 dakika dışında verdiği mücadeleyle sezonun iddialı ekipleri arasında olduğunu kanıtladı. Ancak Ülker'de Alihodziç'in çok yararlı olamayacağını da bugünden söylemek isterim.

Bayanlar mücadelesinde şampiyonlukların abonesi Galatasaray yine fazla zorlanmadan üstüste 6. kez bu büyük kupayı müçesine götürmeyi başardı. Dünkü iki mücadelenin galibi Efes Pilsen ve Galatasaray'ı yürekten kutluyorum.Bunları da Beğenebilirsiniz