« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Reha Kapsal Altay'a başkan oluyor

Kuruluşunun 100'üncü yılına güçlü bir yönetimle girmeyi hedefleyen Altay’da eski başkanlardan Nafiz Zorlu, 22 Haziran’da yapılacak kongre öncesi siyah beyazlı camianın yakından tanıdığı teknik direktör Reha Kapsal’a başkanlık önerdi.

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR DHA
SON GÜNCELLEME
Futbola başladığı Altay’ı 2001-2002 sezonunda teknik adam olarak Süper Lig’e çıkaran Kapsal için "Biçilmiş kaftan" benzetmesi yapan Zorlu, "Mustafa Denizli’den geri dönüş alamayınca kulübü kurumsal ve sistematik açıdan en iyi yönetecek kişinin Reha Kapsal olduğunu düşünüp kendisine ilettim. Benim başkan olmamı istedi ancak maddi destek veremeden o koltukta oturamayacağımı söyleyince fikrimi benimsedi" dedi.

Futbolun içinden gelen Kapsal’ın kulübe düzen getireceğini ifade eden Zorlu, şöyle devam etti: "Reha isterse kendi başkanlığında sistemini kurup orta vadeli planlarla Altay’ı düzlüğe çıkarır. Futbol bilgisi ve profesyonelliği ortada. Temaslarına başladı. Ben de camianın ileri gelenleriyle görüşümü paylaştım. Mutlu olanlar var. Makama, mevkiye bakmadan ben de görev almaya hazırım. Sonuçta herkes kongrede demokratik hakkını kullanıp oyunu atacak. Kimse bizim gibi düşünmek zorunda değil. Ben Reha Kapsal’ın destekçisi olacağımı açık ve net söylüyorum."

KAPSAL'DAN YEŞIL IŞIK
Nafız Zorlu’nun başkan adaylığı teklifine olumlu baktığını ifade eden Reha Kapsal, "Yaratacağım kaynakla Altay’ı kurumsal bir kimlikle, idari ve sportif açıdan yönetebileceğimi düşünüyorum. Destek göreceğim bir yapı oluşursa,
ileriye dönük adımlar atıp Altay’ın sıkıntılarını orta vadede çözebilirim. Futboldan gelip başkan olan isimlerin Avrupa’da örnekleri var. Şemaya uygun hareket edip Altay’ı farklı noktalara getirmek için bu fikre sıcak baktım"  diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz