Spor Reha Erus: Türk sendromu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Reha Erus: Türk sendromu

YEREL HABERLER REHA ERUS: TÜRK SENDROMU

Reha ERUS

İTALYAN meslektaşlarım anlatıyor. Beşiktaş, penaltıdan gol atınca Zaccheroni'nin yüzü bembeyaz olmuş, sonra da terlemeye başlamış. Herhalde Milan Teknik Direktörü ‘‘Türk sendromunu’’ yine yaşayacağını sanmıştı. Ne var ki Scala, Beşiktaş 1-0 öne geçtikten sonra sahayı küçük metrekarelere böldü. Ve skoru bu şekilde korumaya çalıştı. Scala'nın bu taktiğini sahada uygulayacak herhangi bir oyuncu yoktu. Ardından Milan, Beşiktaş'ın savunmasının çok basit hatalarından belki kendisini taraftarları ile barıştıracak golleri buldu.

HAYATININ GOLÜ

Coco hayatında gol atmamıştı. Karhan'ın üzerinden topu ağlara gönderdi. Yine bir korner atışında bu kez Halilagiç suçluydu. Ardından da penaltı geldi. Milan kalecisi Dida, geri paslar dışında pek Beşiktaşlı futbolcuların şutlarıyla muhatap olmadı. İkinci yarıda ise, kendisine güven gelmiş, ancak daha henüz sezona hazır olmayan kötü bir Milan istediğini rahatlıkla Beşiktaş karşısında aldı. Böylece Zaccheroni'nin ‘‘Türk sendromu’’ da şimdilik sona erdi.

Beşiktaş'ın yerine burada G.Saray oynasaydı ne olurdu? Sanıyorum, bu Milan'a burada yenilmez, hatta galip bile gelebilirdi. Şampiyonlar Ligi bambaşka bir turnuva. O bakımdan Beşiktaş yokuş yukarı başladığı bu turnuvadan Milan'a sadece moral verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle