« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Reha Erus: İlk raund Terim'in

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Reha ERUS

FİORENTİNA bu sezon büyük takımlara karşı çok daha iyi oynuyor. İşte Parma, işte Roma ve işte dün akşam İnter karşısında sergilediği futbol.. Chiesa'nın gol atacağı, geçen pazardan ve de maçın başından belliydi.

Gerçekten Floransa'daki Türk zirvesinde Fiorentina, perşembe günü ölüp ölüp dirilen İnter'den daha diriydi. Hakan Şükür bu sefer eski hocasının takımı karşısında İnter'i kurtaramadı. Özellikle Repka, zamk gibi yapıştığı Hakan'a fazla oynama şansı bırakmadı.

Savunmaya önem veren ve orta sahayı kalabalıklaştıran Fatih Terim'in futbolcuları topa daha çok hakim olmayı başardı. Daha ilk dakikalarda Fiorentina öne geçebilirdi. Ama gol için ikinci yarının başı beklendi. Yorgun İnter, diri Fiorentina önünde daha fazlasını yapamadı. Ve İtalyan Ligi'ndeki hoca-talebe maratonunun ilk raundunu Fatih Terim kazandı.

Bu arada önceki gün La Gazetta dello Sport gazetesinde çıkan, ‘‘Vieri, Hakan Şükür'den İtalyanca öğrensin’’ yorumuna bir açıklama gönderen Vieri'nin bu yakıştırmaya çok kızdığı ve öfkesini sahaya yansıttığı dikati çekti. Daha önceki maçlarda büyük bir uyum içinde gözüken Vieri ile Hakan Şükür dün akşam, birbirlerine pek çok kez sinirlendiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz