ANTALYA HABERLERİ

Refüjlere kadın eli değecek

DHA
27.04.2017 - 11:51Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde belediye bünyesinde kentteki bahçe ve refüjlerde çalışmak üzere 4'ü üniversite mezunu 8 kadın işe alındı.
Kaş Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle refüj, bahçe ve parklarda çiçek ekimi ve ağaç bakımı gibi işlerde görev yapmak üzere 8 kadın işbaşı yaptı. Kadınlardan 4'ü kamu yönetimi, sosyal hizmet uzmanı, peyzaj mimarı ve işletme mezunu, 2'si üniversite öğrencisi ve 2'si de açık lise öğrencisi.
Kadınları çalıştıkları Kaş Yat Limanı yanındaki yolda ziyaret eden Belediye Başkanı Halil Kocaer, "Sizler, Kaş'ın doğallığına, güzelleşmesine katkı sağlayacaksınız. Birçok arkadaşınıza göre şanslısınız. Bir işiniz oldu. İleride bu çalışma size katkı ve tecrübe sağlayacak. Daha güzel işlerde çalışabileceksiniz. Sizleri daha güzel yerlerde, mesleklerinizle ilgili iş yerlerinde çalışırken görmek isteriz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Refüjlere kadın eli değecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Refüjlere kadın eli değecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı