Teknoloji Haberleri

  Redhack: Anonymous'un adını kullanıyorlar

  Hürriyet Haber
  28.08.2012 - 13:55 | Son Güncelleme:

  Redhack - Anonymous Türkiye arasındaki tartışma büyüyor. Redack'den yeni bir açıklama daha geldi.

  Redhack ile Anonymous Türkiye, THY haberi sonrası birbirine düşmüş, hurriyet.com.tr olarak iki hacker grubunun da görüşlerine yer vermiştik. Redhack "Onlar bizim ekipteydi, ama hack kültürümüze uymadıklarından onları kovduk" derken @AnonsTurkey Twitter hesabını kullanan Anonymous Türkiye, Redhack'in yaptıkları saldırıyı üstlendiğini ve kamuoyununu kandırdığını söylemişti.

  REDHACK VE ANONYMOUS TÜRKİYE BİRBİRİNE GİRDİ

  Bu tartışmanın ardından Redhack, AnonymousLegionOps kanalıyla bir açıklama yaptı ve sözlere yer verildi: "Anonymous'un adını kullanarak masum insanlara hükümetin etkisiyle saldırı yapılıyor. Anonymous'un misyonu dışında kendi kişisel tavırlarını uyguluyorlar."

  Redhack ile 2005 yılından bu yana istişare halinde olduklarını belirten Redhack, Redhack'e ellerinden gelen yardımı yaptıklarını, özellikle Türkiye'de sansürün artmasıyla 2011'de daha aktif bir şekilde bulunduklarını aktardı.

  Anonymous adını kullanan bazı kimselerin olaya tamamiyle popülist yaklaştığını, oysa kendilerinin isim değil ideallerin öne çıkardığını dile getirdi. Bu açıklamayla Anonymous, @anonsTurkey grubunun hackerların isimlerini öne çıkararak saldırıda bulunmalarına atıfta bulundu.

  İlk etapta genç oldukları için onlara şans verdiklerine dikkat çeken Redhack, fakat onların bu şansı değerlendirmediğini kaydetti.

  Tüm bunlardan dolayı Redhack, Redhack ve Anonymous Türkiye'den kendilerini çıkardığını; ancak bu kimselerin Anonymous Türkiye (@anonsturkey) ismiyle Anonymous adını kullanmaya başladığını vurguladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı