ANKARA HABERLERİ

Red Kit tatili

Hürriyet Haber
15.08.2013 - 01:12Son Güncelleme :

Türklerin tatil anlayışı çoğunlukla evde dinlenmek ya da memlekete gitmek olsa da maceraya atılan ve bu uğurda kıtaları aşanlar da var.

Hürriyet Haber

Red Kit ve Western filmleriyle hafızalarda yer eden Kızılderililer, Türkiye’den gelen ziyaretçilerini çadırlarında ağırlıyor.
Macera tutkunlarını, Türkiye’den ABD’nin yerli halkı Kızılderililerin Cheyenne, Cherokee, Agua Caliente ve Apaçi kabilelerine götüren bir tur firması, klasik tatil anlayışına alternatif ve farklı bir kültürel deneyim yaşatıyor. Kızılderili kabileleri, genelikle yılda bir kez ilan ettikleri “kabul günü”nde, dünyanın her yerinden gelen binlerce kişiyi, kendi yaşam alanlarında kurdukları çadır, günlük iş, tören ve sohbetlerinde yer verdikleri misafirleriyle hayat görüşlerini de paylaşıyor.

AĞLAYANLAR GÖRDÜM

Tur firmasının genel koordinatörü Tuğbay Kartal, Kızılderililerin son derece misafirperver olduklarını vurgulayarak, “Kabile törenlerinde birçok Kızılderili örfünü öğreniyoruz, ateşler yakılıyor, doğaya hediyeler veriliyor, onlara ait konuşma biçimleri ve dilleri öğreniliyor. Aynı zamanda aslında Türk kökenli olduklarına inanmamak da elde değil. Örflerini asla terk etmiyorlar. Geldiğimizde mutlu, giderken hüzünlü törenler yapılıyor. Yanlarından ayrılırken göz yaşlarını tutamayan insanlar gördüm” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Red Kit tatili haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


Sayfa Başı