« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Red Bull'un diğer koltuğu Klien'ın

Geçen yıl Jaguar adıyla pistlerde yer alan Formula 1'in yeni takımı Red Bull Racing, David Coulthard'ın birinci pilot olarak açıklamasının ardından, ikinci pilot olarak da Avusturyalı Christian Klien'in yarıçacağını duyurdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Red Bull Racing takımından yapılan açıklamada, geçen yıl Jaguar takımının pilotluğunu yapan 22 yaşındaki Klien'in, Avustralya'nın Melbourne kentinde 6 Mart'ta yapılacak sezonun ilk yarışında takımın ikinci pilotu olarak yer alacağı kaydedildi.

Red Bull Racing takımı yetkilileri, İspanya'nın Barcelona, Valencia ve Jerez kentlerinde yapılan uzun test sürüşlerinden sonra böyle bir kararın alındığını söylediler.

Avusturalyalı işadamı Dietrich Mateschitz tarafından satın alındıktan sonra yeni adıyla ilk kez pistlerde yarışacak takımın yedek pilotluğunu ise geçen yılın F3000 şampiyonu İtalyan Vitantonio Liuzzi yapacak.

Takım patronu Christian Horner, konuyla ilgili olarak, “Bu 2 genç ve yetenekli pilota sahip olduğumuz için gerçekten çok şanslıyız. Sezon öncesi test sürüşlerinde takımı etkilemeyi başardılar” dedi.

Horner, Christian Klien'ın takım arkadaşı Coulthard'ın deneyimlerinden yararlanacağı kanısında olduğunu da sözlerine ekledi.

Klien ise, “Benim lehime olan bu karar beni gururlandırdı ve motive etti” dedi.

Formula 1'de sezonun ilk yarışı olan Avustralya Grand Prix'si 6 Mart'ta, yarışların 14. ayağı olan İstanbul Grand Prix'si ise 21 Ağustos tarihinde yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler