« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Red Bull'da pilot sorunu Ağustos'ta çözülecek

Red Bull Racing danışmanı Helmut Marko, takımın 2013 sürücü kadrosuna ilişkin konuyu Ağustos'ta çözmeyi planladığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
turkiyef1.com'un derlediği habere göre, gelecek sezon için sözleşmesi olmayan Monako ve Silverstone galibi Mark Webber, şu an şampiyonada Fernando Alonso'nun en yakın rakibi. 

Sözleşmesi yenilenmediği sürece ise Webber'in, 2013'te Alonso'nun yanına geçebileceğine yönelik söylentiler devam edecek görünüyor.  Alonso, Webber'le aynı takımı paylaşmayı düşünüp düşünmediği sorusuna, "Bilmiyorum, bunların sadece hayali kareler olduğunu düşünüyorum." cevabını verdi. 

Melbourne'de yayınlanan The Age gazetesine konuşan Webber ise, karar aşamasından çok uzak olmadığını belirterek, "Yakınımdaki insanlarla konuşuyorum. Hafta sonunda bu konuda daha fazla görüşmemiz oldu. Gittikçe yaklaşıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.  Marko ise konunun yaz tatili sırasında ele alınacağını söyledi. 

Sport Bild'de yayınlanan açıklamasında Marko, "Ağustos'ta 2013 sürücü kadrosu meselesini çözeceğiz." ifadelerini kullandı. Avustralya'nın son dünya şampiyonu Alan Jones, daha önce yaptığı bir açıklamada, Webber'e, Ferrari'ye geçmesi tavsiyesinde bulunmuştu.  Ancak Jones, Avustralyalı pilotun artık Red Bull'da kalmasının daha iyi olacağını düşünüyor.  Jones, AAP haber ajansına yaptığı açıklamada, "Birkaç ay önce belki yeni bir başlangıç yapmak için Ferrari'ye bakmasını söylerdim ancak şu an bir başlangıç yapmaktan çok kariyerinin sonuna doğru ilerliyor. Tabi eski bir Ferrari pilotu olmak CV'nizde her zaman iyi bir referanstır." dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz