Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi için logo arayışı

  Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA)
  18.01.2012 - 11:36 | Son Güncelleme:

  RİZE’de, ismi ’Recep Tayip Erdoğan’ olarak değiştirilecek Rize Üniversitesi için yeni logo çalışması başlatılıyor. Rize Üniversitesi (RÜ) Rektörü Prof.Dr. Arif Yılmaz, "İsim değişikliği kararı TBMM’de onaylandıktan sonra logoyu değiştireceğiz. Bunun için bir yarışma başlatılabilir" dedi.

  Kentte 2006 yılında kurulan Rize Üniversitesi isminin ’Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi’ olarak değiştirilmesi için üniversite senatosunun aldığı karar YÖK Genel Kurulu’ndan geçtikten sonra onay için TBMM’ ye gönderildi. TBMM’de onaylandıktan sonra ’Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi’ adını alacak Rize Üniversitesi’nin logosu da değiştirilecek. Bu yönde Rize Üniversitesi heyetinin Başbakan Erdoğan’dan ’olur’ aldığı belirtildi. Rize Üniversitesi’nin mevcut logosu, kentin yeşil doğası ve çayı ile Karadeniz’den esinlenerek tasarlanmıştı.

  "LOGO İÇİN YARIŞMA DÜZENLENEBİLİR"

  RÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, üniversitenin isminin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değiştirilmesinin ardından logo değişikliği düşündüklerini belirterek, şöyle konuştu:

  "Rize Üniversitesi adının ’Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ olarak değiştirilmesi için TBMM kararını bekliyoruz. Bu kararın alınmasından sonra logonun da değişmesi için çalışmalar başlatacağız. Bunun içinde bir yarışma da düzenleyebiliriz."

  Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi için çeşitli sivil toplum örgütlerinin çalışma gruplarının, yeni logo için tasarım çalışması başlattığı belirtildib Rize Üniversitesi 17 Mart 2006 tarihinde kuruldu. Üniversitede 6’sı aktif olmak üzere 8 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 600 civarında öğretim elemanıyla 12 bin öğrenci bulunuyor. Mevcut yapısıyla Rize Üniversitesi Fen ve Sosyal Bilimler ağırlıklı bir üniversite konumunda yer alıyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı