Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Recep Ankaralı'dan 12 Dev Adam'a övgü

Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden tek hakem olan Recep Ankaralı, Milli Takım oyuncularının yüreklerini ortaya koyarak oynadıklarını belirtti. Ankaralı, "Burada olmam dünyanın en iyi 40 hakeminden biri olmam anlamına geliyor" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Recep Ankaralı, milli takıma şampiyona öncesinde kimsenin şans vermediğini belirterek, "Bizim çocuklarımız yüreklerini ortaya koyarak oynuyorlar" dedi.

Ankaralı, milli takıma şans verenlerin de "Türkiye, gruptan 4. olarak çıkar ve eşleşme sonrası ABD'ye elenir" şeklinde düşündüğünü ifade ederek, "Ben Almanya'da milli takımla beraberdim. Orada hepsini yakından izleme fırsatı bulmuştum. Çok iyi mücadele eden bir takıma sahibiz. Grubun ne kadar zor olduğunu, gruptan çıkan takımların şampiyonada geldiği noktaya bakarak anlayabilirsiniz. Litvanya'yı grupta yendik. Ama yarınki maçın çok zor olacağı da bir gerçek. Ama neden bir kere daha yenmeyelim ? Litvanya'yı yenersek şampiyonayı 5. olarak bitireceğimize inanıyorum." diye konuştu.

"BURADA OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Recep Ankaralı, Dünya Şampiyonası'nda görev almaktan dolayı çok gurur duyduğunu ifade ederek, "FIBA eskiden şampiyonalara her katılımcı ülkeden bir hakem getiriyordu. Bu sene FIBA yeni bir uygulamaya geçti ve dünyadaki en iyi hakemleri seçti. Burada olmam da dünyanın en iyi 40 hakeminden biri olmam anlamına geliyor ki, bu da benim için çok gurur verici bir olay" dedi.

Saitama'daki grup maçlarında görev aldığını dile getiren Ankaralı, "Benim açımdan güzel maçlar oldu. FIBA finallerde görev alacak hakem sayısını 20'ye indirdi. Açıkça söylemek gerekirse FIBA bu seçimi yaparken, ilk olarak yaşları nedeniyle bir daha Dünya Şampiyonası'nda görev alamayacak arkadaşları seçti. İkincisi de hep elenen ülkelerin hakemleri kaldı. Ama bizi geri de yollamıyorlar çünkü her gün sabahtan akşama kadar çok yoğun bir seminer programımız var. Sonra da 1 saatlik bir antrenmanımız oluyor. Böylesine büyük bir şampiyonada isminizin ve ülkenizin anons edilmesi insanın tüylerini diken diken ediyor." şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz