Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Recai Kutan, Bandırma' da

  A.A
  03 Temmuz 2007 - 16:47Son Güncelleme : 03 Temmuz 2007 - 16:47

  Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, “Türkiye'nin imkanları çok geniş olmasına rağmen ülke iyi yönetilmiyor. Şahsiyetsiz iç ve dış politika uygulanıyor” dedi.

  Partisinin Balıkesir mitingi için İstanbul'dan deniz yoluyla Bandırma'ya gelen Kutan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti'nin cumhurbaşkanlığı seçimi dönemini iyi yönetemediğini, şimdi de bu konuda “mağdur” rolü oynadığını savundu.

  Türkiye'nin gerçek gündeminin farklı olduğunu söyleyen Kutan, şöyle devam etti:

  “Gerçek gündem, yüzde 70'i açlık ve yoksulluk sınırında olan ülke insanının sorunlarıdır. Ekonomimiz her geçen gün daha kötüye gidiyor. Memur, işçi, çiftçi ve esnaf perişan. Dış politikada çok tehlikeli gelişmeler yaşanıyor. Bunlara rağmen AKP ve CHP gerçeklerden uzak, yapay bir gündemle uğraşıyor. Türkiye'nin imkanları çok geniş olmasına rağmen ülke iyi yönetilmiyor. Şahsiyetsiz iç ve dış politika uygulanıyor.”

  Kutan, Saadet Partisi dışında hiçbir partinin sorunlar konusunda çözüm önerisinin bulunmadığını iddia ederek, şunları kaydetti:

  “Hepsi siyasi rant peşinde koşuyor. Seçimlerden sonra kurulacağı öne sürülen MHP-CHP koalisyonu da AKP'nin, milleti korkutmaya ve oyları böldürmeye yönelik bir taktiğidir. Dokunulmazlıklar konusunun çok iyi irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Elbette ki suç işleyen bir kişi milletvekili de olsa korunma altına alınmamalıdır. Ama milletvekillerinin de sık sık, işlerini güçlerini bırakarak mahkeme mahkeme koşmalarını doğru bulmuyorum. Bu nedenle dokunulmazlık konusu yeniden ele alınmalı ve elbette ki dokunulmazlıklara bir sınır getirilmelidir.”

  Recai Kutan, daha sonra mitinge katılmak üzere karayoluyla Balıkesir'e hareket etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı