Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Recai Kutan’a ikinci yalanlama Ecevit’ten

  Hürriyet Haber
  27 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Eylül 2000 - 00:01

  BAŞBAKAN Bülent Ecevit, FP Genel Başkanı Recai Kutan'ın, ‘‘Başbakan bana, ‘FP'nin kapatılma ihtimali yüzde sıfır' dedi’’ şeklindeki sözlerini, ‘‘Ben öyle bir kehanette bulunmadım. Ancak FP'nin kapatılmamasını temenni etmiş olabilirim’’ diye yanıtlayarak yalanladı.

  Ecevit, Kutan'ın, ‘‘312'nci madde değişikliği ve Erbakan'ın kurtarılması konusunda destek arayışı’’ için çıktığı Avrupa turunun Brüksel ayağında yaptığı açıklamaya, dün şu yanıtı verdi:

  ‘‘FP Genel Başkanı Sayın Recai Kutan, bir görüşmemizde kendisine ‘FP'nin kapatılma ihtimali yüzde sıfır' dediğimi söylemiş. Ben öyle bir kehanette bulunmadım. Ancak FP'nin kapatılmamasını tememnini etmiş olabilirim. Ben çok sınırlı durumlar dışında partilerin kapatılmasına ilke olarak karşıyım.’’

  Bahçeli de, Kutan’ın kendisiyle görüştükten sonra yaptığı, ‘‘312'nci madde değişikliği ve Erbakan'ın kurtarılması konusunda bize söz verdi’’ açıklamasına, ‘‘Ben söz vermedim, Sayın Kutan'ın sözlerine fevkalade üzüldüm’’ karşılığını vermişti. Bahçeli bu konuda, ‘‘Diyaloğun sürmesi için samimiyet ve dürüstlük esas olmalı’’ açıklamasında da bulunmuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı