« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Real'in yeni Zidane'ı Aslan oldu

Real Madrid’in efsanelerinden Zinedine Zidane, Galatasaray’ın anlaştığı Jose Rodriguez’in stilini kendisine benzetiyordu. Genç yıldızı sahaya süren ilk hoca Mourinho’ydu.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’ın takımdan gidecek olan Melo’nun yerine anlaştığı Jose Rodriguez’in en sağlam referansı Real Madrid’in eski yıldızı Zidane!
Fransız, B takımında oynarken Rodriguez’in oyun stilini kendisine benzetiyordu. 18 yaşındayken Rodriguez’e Kral Kupası’nda ilk kez Real formasını giydiren isimse Mourinho oldu. Alcoyano’yu 4-1 ile geçen Real’in 3. golünü Rodriguez atmıştı. Madrid’de şans bulamayan Rodriguez geçen sezon Deportivo’daydı. Wenger, 16 yaşında onu Arsenal’e istemiş ama Real, “Takımda geleceği var” diyerek vermemişti.

ENERJİK, ATLETİK VE KORKUSUZ

Babası ve erkek kardeşleri de futbol oynayan Rodriguez, küçük yaşlarda pazarda satıcılık yaptı. Sahadaki Rodriguez’in özellikleri ise şöyle...
1-Enerjisi ve atletik yapısıyla dikkat çekiyor. Oyunu okuması ve topla yaptığı dönüşlerle öne çıkıyor.
2-Kısa pas ve kontrollü oyunu seviyor. Savunma arkasına attığı uzun toplarla da forvetlere pozisyon hazırlıyor.
3-Hırslı, rekabetçi ve çalışmaktan hiç kaçmıyor. Her zaman oyuna konsantre ve kendine olan özgüveni oldukça yüksek.

Halefini kendisi buldu

G.SARAY’da Jose Rodriguez transferinin arkasından Felipe Melo’nun menajeri çıktı! İtalyanların takasta önerdiği Nagatomo’yu G.Saray’ın beğenmemesiyle Melo’nun Inter’e gitmesi suya düşünce, menajeri Jose Rodriguez, Hamzaoğlu’na Real’in hem adı, hem de soyadı kendisiyle aynı olan genç yeteneğini izlettirdi. Rodriguez, Real ile görüşmelerde oyuncunun bedelsiz transferini sağladı. Melo bedelsiz olarak Inter’e gitti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz