« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Real'de 'Perez istifa' sesleri

Real Madrid’in hafta sonu aldığı 2-1’lik Atletico Madrid mağlubiyeti taraftarı çileden çıkardı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Yıllar sonra ilk kez Bernabeu tribünlerinde ıslıklanan Florentino Perez için “istifa” çağrıları yapıldı. Özellikle Di Maria ve Xabi Alonso’nun satılmasına büyük tepki gösteren taraftarlar Madrid sokaklarını adeta pankartlarla süsledi. Bu pankartların büyük çoğunluğunda “Florentino İstifa” ifadelerine yer verilirken, polis yetkilileri bu afişleri kaldırmak için Kent Konseyi’ne çağrıda bulundu. Özellikle dev gamalı haç figürlerinden rahatsızlık duyan polisler şehrin en merkezi yerlerindeki pankartları kaldırmak için harekete geçti.

Ancak Perez hakkında ortaya atılan iddialar bunlarla da sınırlı değil. Real Madrid Başkanı’nın James Rodriguez ve Chicharito transferlerini yapmasının altında tamamen ekonomik çıkarlarının olduğu öne sürüldü. İşte o iddialar;

1-Florentino Perez’in James Rodriguez’i transfer ederken bir yandan da Kolombiya Ulusal Altyapısı ile 692 milyon Euro’luk bir sözleşme imzaladı. Başkan, bu sözleşme kapsamında Kolombiya’da yapılacak otoyol, tünel gibi işlerin yapımını da almış oldu.
2-Son olarak kadroya katılan Chicharito Hernandez sayesinde ise Mexico City Ulusal Havaalanı Projesini kazanan Perez’in, yine aynı ülkede faaliyet gösteren Petroleos Mexicanos ile de konsorsiyum içine girdiği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz