Real, Merter’de 10 kilo altın dağıttı Bayrampaşa’da da ‘altınla’ açılacak

Hürriyet Haber
14.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

İstanbul’da 6, Türkiye’de toplam 14 mağazaya ulaşan Real marketler zinciri yatırımlarına devam ediyor.

Yeni mağazasını 20 Kasım’da Bayrampaşa Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde açacak olan Real, bu mağazada 200 personeliyle müşterilerine hizmet verecek. Real Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “Biz Real olarak krizi fırsat olarak değerlendirdik ve stratejilerimizi buna göre düzenledik. Fulya ve Merter’den sonra 10 milyon Euro yatırımla Bayrampaşa mağazamızı hizmete açmaya hazırlanıyoruz. Biz geleneksel pazarın sıcaklığını modern bir şekilde sunuyoruz. Krizde fiyatlandırmamızı değiştirdik. Kampanyalarda ise daha agresif olduk. Bu sayede müşterilerimiz sepetlerini daha ucuza dolduracak” dedi.
10 kilo altın dağıttı
Büyüğün küçüğü yendiği değil, hızlının yavaşı yendiği bir dünyada olduğumuzu belirten Özerkan, şunları söyledi: “Biz hızlıyız. Krizde de hızlıydık. Ama tedbiri hiçbir zaman elden bırakmadık. Şu anda krizin etkileri normalleşti ama biz önlem almaya devam ediyoruz. Yaptığımız kampanyalarla şu ana kadar 10 kilo altın dağıttık. Merter’deki mağazamızda da olduğu gibi Bayrampaşa’daki mağazamızın açılışında da altın dağıtacağız. Açılışta altının yanısıra fiyatlarda da indirimlere gideceğiz. Önümüzde bayram var yılbaşı var. Bu nedenle açılış kampanyamızı uzun tutacağız ki müşterilerimiz faydalansın.”
Hijyene önem veriyoruz
Kalite, hijyen, fiyat gibi kriterlere her zaman önem verdiklerini belirten Özerkan, şöyle konuştu: “Yaşanan sağlık sorunlarıyla artık insanlar kalite ve fiyatın yanı sıra hijyene de önem veriyor. İlerleyen zamanlarda bu daha da artacak. Biz bu salgınlar yüzünden alışveriş arabalarımızı 2 ayda bir dezenfekte ediyoruz. Ayrıca müşterilerimiz ette de bize güveniyor. Bu yıl Kurban Bayramı’nda da satışlarımızı sürdüreceğiz. Kesim alanlarında kameralar olacak. Müşterilerimiz temizlikten ve kesimin doğru yapıldığından emin olacak. Hisseli kesime de devam edeceğiz.”

Sepetler küçüldü

KRİZ yüzünden insanların alım gücünün düştüğünü belirten Kubilay Özerkan, “Sepet doldurma oranında azalış var. Fiyatlarımız düştü. 2010’da büyük şehirlerde olup müşteriye yakın olmak istiyoruz. Yeni mağazalar açmak yerine mağazalarımızı, ekipmanlarımızı elden geçireceğiz. Ayrıca A marka kalitesini sunacağımız Real markalı ürünler rafa çıkıyor. Biz müşterilerimize bu kaliteyi daha ucuza almalarını sağlıyoruz. Toplam sayışın içinde bu yıl Real markalı ürünler yüzde 10 arttı” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı