Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Real Mallorca’ya Türk talip

Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Tahir Kıran, İspanya'nın Real Mallorca Kulübü'nü satın almak için harekete geçti.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

İspanya Birinci Ligi'nin bitimine bir hafta kala 59 puanla 5. sırada yer alan Real Mallorca, borcu nedeniyle maddi sıkıntılarla boğuşuyor. Borcundan dolayı Avrupa kupası maçlarına katılamayabileceği de iddia edilen İspanyol kulübün imdadına bir Türk iş adamının yetiştiği öğrenildi. Bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe Kulübü'nün de yöneticiliğini yapan Tahir Kıran'ın, Real Mallorca kulübünü satın almak için girişimlere başladığı ifade edildi.

 

Konuyla ilgili olarak Tahir Kıran şu açıklamalarda bulundu:

 

“Aracılar vasıtasıyla böyle bir öneri geldi. Değerlendirmeye aldık. Önümüzdeki hafta içinde konuyla ilgili Mallorca yetkilileri ile bir görüşme yapmayı planlıyoruz. Gerçekleşmesi halinde hem Türk futbolcularına bu kulüpte yer vermeyi düşünüyoruz hem de takımın başına tüm dünyanın tanıdığı hocamız Fatih Terim’i getirmeyi planlıyoruz. Ancak bunların hepsi gelecek hafta yapılacak görüşmelerden sonra netlik kazanacaktır.”


Bunları da Beğenebilirsiniz