« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Real Madrid'de transfer fiyaskosu!

Real Madrid, aylardır peşinden koştuğu kaleci David De Gea'nın transferini sadece 1 dakikayla kaçırdı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Avrupa futbolunda transfer sezonunun 31 Ağustos gecesi saat 00.00'dan sonra dolmasının ardından Real Madrid'in kaleci David de Gea'yı kadrosuna katmak için Manchester United Kulübü ile yürüttüğü müzakereler başarısız oldu.

Manchester United'da oynayan 24 yaşındaki İspanyol kaleci De Gea'yı transfer etmek için yaz başından bu yana İngiliz kulübü ile müzakere yapan Real Madrid, transferi son güne bırakınca sonuca ulaşamadı. Her iki kulüp arasında anlaşma sağlanmasına rağmen belgelerin İspanya Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumuna yasal sürenin dolmasından bir dakika sonra gelmesinden dolayı transfer gerçekleştirilemedi.

FAKS SAAT 00.01'DE GELDİ
İspanyol basınında yer alan haberlerde, her iki kulübün yöneticilerinin 31 Ağustos Pazartesi günü öğlen saatlerinde bir araya geldiği ve yerel saatle 19.00'da anlaşmaya varıldığı belirtilse de Manchester United Kulübü'nden resmi belgelerin faksla LFP'ye saat 00.01'de gelmesinden dolayı transferin gerçekleştirilemediği bildirildi. Real Madrid Kulübü'nün her şeye rağmen Manchester United'ın evrakları zamanında yolladığını savunarak, transferin gerçekleşmesi için FIFA'ya itirazda bulunacağı öne sürüldü.

Real Madridde transfer fiyaskosu
R.Madrid , yaşanan fiyaskodan De Gea'nın menajeri Jorge Mendes'i sorumlu tuttu.

35 MİLYON EURO PARA VE NAVAS'I VERECEKLERDİ

Haberlerde, Real Madrid'in kaleci De Gea'yı transfer etmek için Manchester United'a kaleci Keylor Navas ve 30 ile 35 milyon Euro arasında değişen bir bonservis bedeli ödenmesi konusunda anlaşmaya vardığı iddia edildi. Şu anda İspanya Milli Takımı kampında bulunan 24 yaşındaki De Gea, Real Madrid'e transfer olacağı gerekçesiyle Manchester United Teknik Direktörü Louis Van Gaal'ın tercihiyle kadro dışında bırakılıyordu. Transferin gerçekleşmemesinden dolayı Real Madrid'in yaz boyunca peşinden koştuğu De Gea'yı bir dakikalık gecikmeden dolayı alamadığı, Manchester United'ın da 30 Haziran 2016'da sözleşmesi dolacak ve bedavaya istediği kulübe gidecek İspanyol kaleciyi satamayarak en az 30 milyon avrodan olduğu söyleniyor.

Mevcut durumda Keylor Navas Real Madrid'de, David de Gea ise Manchester United'ın kalecisi olmaya devam ediyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz