« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Real Madrid'de Perez'li yeni dönem başladı

İspanyol iş adamı Florentino Perez, kendisinden başka aday çıkmayınca Real Madrid Kulübü'nde başkanlık görevine yeniden başladı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Santiago Bernabeu Stadı'nın onur tribününde düzenlenen törende konuşan Perez, dört yıllık yeni dönem için, “Gelecek şimdi başladı, bu zamana kadar elde ettiklerimizden daha fazlasını kazanmak istiyoruz” dedi. Perez, spor dünyasını da etkileyen ekonomik krize rağmen Real Madrid'in son sekiz yıldır üst üste dünyanın en fazla gelir elde eden kulübü olduğunu belirtti. Perez, her zaman büyüyen bir kulüp olmak için yönetim olarak çok açık fikirlere sahip olduklarını kaydetti.

Birlik olmaları halinde her şeyi kazanabileceklerini vurgulayan Perez, “Çok sayıda yetenekli ve kazanmaya aç futbolculara sahibiz. Bu, bize garanti veriyor” diye konuştu. Jose Mourinho'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna kimin getirileceğiyle ilgili bilgi vermeyen Perez, “Hedeflerimizi karşılayacak kapasitede bir teknik kadro olacak” demekle yetindi.

Öte yandan Florentino Perez'in yeniden göreve başlama törenine, Madrid Belediye Başkanı Ana Botella'nın yanı sıra Atletico Madrid Kulübü'nün başkanı Enrique Cerezo ile Getafe Kulübü Başkanı Angel Torres de katıldı. 2000-2006 yıllarında Real Madrid Kulübü'nün başkanlığını yapan ve bir süre ara verdikten sonra 2009'da yeniden bu göreve getirilen Perez, İspanyol kulübüne, geçmişte Figo, Zidane, Beckham ve Roberto Carlos gibi çok sayıda yıldız futbolcuyu transfer etmişti. İspanyol basınında, Perez'in transfer sezonundaki öncelikli isminin, İngiliz ekibi Tottenham'ın orta saha oyuncusu Gareth Bale olduğu iddia ediliyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz