« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Real Madird'de Mesut Özil farkı

Real Madrid'in bu sezon Barcelona'dan 7 puan önünde liderlik koltuğunda oturmasının 7 nedeninden birisinin, Mesut Özil'in iyi futbolu olduğu belirtildi.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT (DHA)
SON GÜNCELLEME

La Liga'nın 20. haftasında 52 puanla zirvede yer alan Real Madrid'in ardından ikinci sırada 45 puanla son iki yılın şampiyonu Barcelona geliyor. İspanya Kral Kupası'nda Barça'ya elenmesine rağmen Real Madrid'in ligde açık ara puan farkı yaratan 7 nedenini sıralayan Alman Kicker Dergisi, "Mesut Özil'in performansı iki yıl öncesindeki gibi çok verimli. 19 maçta bir gol atan Mesut'un golcülüğü henüz gelmedi. Mesut özellikle takımının attığı gollere asist yapıyor. Ondan beklenen performansına yaklaştı" ifadesini kullandı.

Mesut da son haftalarda oynadığı futboldan memnun olduğunu belirterek, "Çok memnun ve sevinçliyim. Eğer takımımın başarısına katkı sağlıyorsam ne mutlu bana. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyoruz" şeklinde konuştu.

HAMİT İSTENİLENİ FAZLASIYLA YAPIYOR

Nedenlerden birisinin de Jose Mourinho'nun geniş bir kadro kurmasına bağlayan Kicker, "Kadro o kadar geniş ki Nuri Şahin bile kadroya giremeyip tribünde oturuyor. Hamit Altıntop da şans bulduğunda kendisini gösterip başarılı futbola katkı sağlıyor. Türk Milli futbolcu kendisinden istenilenden daha fazlasını yapıyor" yorumunu yaptı.

Real Madrid'i Barcelona'dan üstün kılan 7 neden şöyle sıralandı:

1- Mesut Özil'in yükselen performansı
2- Dayanıklılık ve sabırlık
3- Golcülük
4- Barcelona'nın deplasman zafiyeti
5- Futbolculardaki dinçlik
6- Geniş kadro ağı
7- Sinirlerine hakim olmak


Bunları da Beğenebilirsiniz