« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Real istedi ama Valencia’ya gidiyor

Almanya’da Dortmund ile şampiyonluk yaşayarak takımdaki misyonunu tamamlayan Nuri Şahin, rotasını belirledi. Milli futbolcu gelecek sezon İspanya’da oynayacak. Ancak herkesin Real Madrid’e gitmesini beklediği Nuri, Valencia’yı tercih etti.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

Dortmund’un taraftarı ile bütünleştiği şampiyonluk kutlamalarında gözyaşlarını tutamayarak bir anlamda kulübüne veda eden yıldız futbolcu, Real Madrid’den teklif aldı. Hatta İspanyol gazeteleri AS ve Marca, Türk futbolcunun Real orta sahasında Xabi Alonso’yu tamamlayabileceğini yazdı.
Mehmet Topal’ın yanına
Fakat Nuri, bir başka İspanyol takımı Valencia’dan gelen teklifi kabul ederek, bu kulüple anlaşmaya vardı. Eğer son anda bir aksilik yaşanmazsa Nuri, Mehmet Topal’ın ardından bu takımdaki ikinci Türk futbolcu olacak.

Beşiktaş ve Galatasaray’ı reddettim

NURİ Şahin, FourFourTwo dergisine verdiği röportajda Türkiye’den aldığı transfer tekliflerini anlattı. Daha önce Beşiktaş’ın kendisini istediğini belirten yıldız futbolcu, “Sinan Abi (Engin) beni ilk kez 2008’de aradı. Dortmund’da kalmaya karar verdim. Burada yerimi sağlamlaştırıp, sonra başka yerlere gitmek istiyordum. İyi ki de öyle yapmışım” diye konuştu. Nuri, 2007’de de G.Saray adına Feldkamp’la görüştüğünü, o teklifi de geri çevirdiğini açıkladı.dı.kingen değilim ama konuşmayı fazla sevmiyorum. Türkiye’de bu, farklı algılanabilir diye endişeliyim. Transferde önceliğimi İspanya” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz