« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Real’in 3. Türk’ü Hamit

İspanyol devi, Hamit Altıntop’un transferini, “Mourinho’nun hizmetine doğmuş bir kazanan” ifadesiyle dün resmen açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

REAL Madrid Kulübü, Hamit Altıntop’un transferini sonunda açıkladı. Günlerdir konuşulan transfer, dün akşam saatlerinde İspanyol kulübünün internet sitesinden gelen haberle resmiyet kazandı. “Mourinho’nun hizmetine doğmuş bir kazanan” ifadesiyle Hamit’i, taraftarlarına tanıtan Real, 28 yaşındaki futbolcu ile 4 yıllık sözleşme imzalandığını bildirdi.

Mesut ve Nuri’nin izinde

Böylelikle önceki sezon transfer edilen Mesut Özil ve geçtiğimiz günlerde alınan Nuri Şahin’den sonra Hamit, Real Madrid’in üçüncü Türk futbolcusu oldu. Duyurusunda, Hamit’in “Kazanan, farklı özellikleri olan ve tecrübeli” bir futbolcu olduğuna vurgu yapan Real Madrid Kulübü, futbolcumuzun Bundesliga dışında Türk Milli Takımı’yla da çok büyük başarılara imza attığını vurguladı.

Bu arada, İspanyol basını da internetteki sayfalarından Hamit’in Real Madrid’e transferini ilk haber olarak verdi. Marca ve AS “Altıntop, artık Real Madrid’de” ifadesini başlıklarına çıkardı.

Tartışmasız bir isim

AS gazetesinde yer alan yorumda Hamit Altıntop için “Güçlü, sahada çok koşan, normalde sağ kanatta oynasa da ortaya da uyum sağlayan. Hızlı olmasa da serbest vuruşları iyi olan. Türkiye Milli Takımı için sağ kanattaki tartışmasız isim. En büyük özelliği değişik yerlere kolay uyum sağlayarak oynaması” denildi.

Nuri Şahin ile beraber basına tanıtılacak

REAL Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Nuri’nin ardından Hamit transferi ile yeni sezon için ilk 2 tercihini de Türk futbolculardan yana kullanmış oldu. İspanya’da şimdiye kadar verilen haberlerde, Real Madrid Kulübü’nün Türk futbolcular Nuri Şahin ve Hamit Altıntop’u gelecek hafta Santiago Bernabeu Stadı’nda birlikte basına tanıtacağı iddia edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz