ESKİŞEHİR HABERLERİ

Raylı Sistemler Kümelenmesi Kalifiye İnsan Kaynağı İhtiyacının Karşılanması Projesi

IHA
10.07.2015 - 13:22Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR'DE, RAYLI SİSTEMLER KÜMELENMESİ KALİFİYE İNSAN KAYNAĞI İHTİYACININ KARŞILANMASI PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI. VALİ TUNA KONUŞMA YAPTI.

IHA

Eskişehir’de, Raylı Sistemler Kümelenmesi Kalifiye İnsan Kaynağı İhtiyacının Karşılanması Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Tülomsaş Genel Müdürlüğü Brifing Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Güngör Azim Tuna, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Tülomsaş Genel Müdürü Hayri Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Raylı Sistemler Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Kenan Işık ve sektör temsilcileri katıldı.
Toplantıda, Tülomsaş Genel Müdürü Avcı, Milli Eğitim’de “Raylı Sistemlere Entegre Edilebilecek İnsan Kaynağını Geliştirme” projesi hakkında bir sunum yaptı.
Daha sonra bir konuşma yapan Vali Tuna, Eskişehir sanayisinin geleceği için çok önemli bir konunun görüşüldüğünü söyledi. Bir araya gelerek kararlı olmanın önemine dikkat çeken Vali Tuna, “Bu işte fazla bürokrasiye girmeden, bazı şeyleri zorlayarak ve kendimize uygun çözümleri burada deneyerek, biz, Eskişehir’de örnek bir model oluşturabiliriz diye düşünüyorum. Bunun olacağına canı gönülden inanıyorum. Valilik olarak biz bu projenin hep arkasında olacağız. Sanayiciler olarak yeter ki siz bize destek olun, mesleki eğitim gören öğrencilerimize kapılarınızı açın. Çocuklarımıza bir vasıf kazandırarak, Eskişehir sanayicisinin ihtiyacı olan elemanlar haline getirerek yetiştirelim” dedi.
“Çocuklarımız akademik hayatlarına da tabi ki devam etsin, ama herkes istediği üniversiteyi kazanamıyor” diyen Vali Tuna, “Biz çocuklarımızı nasıl iş sahibi yaparız diye düşünüyoruz. Eskişehir sanayisi günden güne büyüyor, gelişiyor. Meslek okullarından mezun olan çocuklarımızın bir an önce iş sahibi olmalarını istiyoruz. Eskişehir’de Raylı Sistemlere yönelik çok güzel çalışmalar var. Tülomsaş gibi, Anadolu Üniversitesi gibi bu işin uzmanı iki kuruluşumuz var. Raylı Sistemler Kümelenmesinin çok başarılı çalışmaları var. Eskişehir’de sanayi alanında bir duayen olan Sanayi Odası Başkanımız Savaş Özaydemir var. Eskişehir için bizim de kendisinden öğrendiğimiz çok şeyler oldu. Yaptırım noktasında işin en doğrusunu bilen çok kıymetli bir insan” şeklinde konuştu.
Zamanın çok önemli olduğunu aktaran Vali Tuna, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Raylı Sistemler Kümelenmesi Kalifiye İnsan Kaynağı İhtiyacının Karşılanması Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Raylı Sistemler Kümelenmesi Kalifiye İnsan Kaynağı İhtiyacının Karşılanması Projesi haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı