« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ratgeber: Olağanüstü bir iş çıkardık

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Laszlo Ratgeber, FIBA Bayanlar Avrupa Ligi 2. tur ilk maçında 77-58 kazandıkları Galatasaray Medical Park maçından sonra yaptığı açıklamada, savunmada olağanüstü bir iş çıkardıklarını kaydetti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ratgeber, maçtan sonra yaptığı açıklamada, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:

“Bugün savunmada özellikle olağanüstü bir iş çıkardık. Fowles'i sadece 6 sayıda tuttuk, çok fazla takım yoktur Fowles'i 6 sayıda tutabilecek. İkinci periyotta biraz sorunlar yaşadık, agresifliğimizi ve hücumdaki düzenimizi biraz kaybettik. Buraya bizi desteklemeye gelen taraftarlara çok teşekkür ediyoruz. Atmosfer müthişti. Takımımla gurur duyuyorum. Özellikle Türk oyunculardan Birsel, Esmeral ve Nevriye.”

Mutlu ve gururlu olduğunu kaydeden Ratgeber, final-four oynamak istediklerini belirterek, “Şu anda mutlu ve gururluyum, ama gerçek anlamda tatmin olmamız için bir maç daha kazanmamız ve seriyi 2-0'a getirip kazanmamız gerekiyor. Şu anda sadece 1-0 öndeyiz, ama bizim amacımız final-four'a gitmek” diye konuştu.

2. turda Galatasaray ile eşleşmeleriyle ilgili bir soru üzerine de Ratgeber, “Avrupa Ligi'nde gruplardaki 10 maçın tamamını da kazanan tek takım biziz. Özellikle Türk kadın basketbolu açısından seyre değer bir durum olduğunu düşünüyorum bu eşleşmenin. Onlar da gerçekten büyük bir takım. Seri henüz bitmedi” ifadelerini kullandı.

Yeni transferlerle ilgili bir soru üzerine de Ratgeber, “Fenerbahçe'nin Taurasi'nin ve Taylor'un takımdan ayrılmasıyla baş etmesi durumu aslında Michael Jordan ile Pippen'in Chicago Bulls'u bırakıp gitmesi gibi bir duruma benzer. Ama Fenerbahçe gerçekten büyük bir camia ve bu durumla iyi bir şekilde başa çıkıldı. Benim işim de takımda yeni bir kimya oluşturmak” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz